Z wielką przyjemnością przedstawiam dzisiaj nowy model Arma Hobby, P-39Q Airacobra w skali 1/72. Model jest po próbnych wtryskach i wejdzie do sprzedaży od 15 września. Już dzisiaj przyjmujemy zamówienia w sklepie Arma Hobby.

Myśliwiec P-39 Airacobra 1/72

Airacobra jest jedną z bardzo ważnych konstrukcji myśliwskich z okresu Drugiej Wojny Światowej. Samolot miał unikalny układ z przednim kołem i inne ciekawe rozwiązania, o których napiszemy w kolejnych artykułach na stronach tego serwisu.  Samolot odegrał ogromną rolę na początku wojny na Pacyfiku w rejonie Nowej Gwinei i Wysp Salomona, następnie został przesunięty do szkolenia pilotów na terenie Stanów Zjednoczonych. Wziął udział w walkach w rejonie Morza Śródziemnego, gdzie dotrwał w silach alianckich aż do końca wojny. Bardzo duża liczba samolotów została przesłana do ZSRS w ramach „Lend-Lease”, gdzie była używana w pierwszej linii aż do końca wojny.

Model Arma Hobby jest pierwszym nowym zestawem tego samolotu w szerokiej produkcji od ponad 20 lat. W pudełku znajdziesz części plastikowe modelu pozwalające na wykonanie wszystkich bojowych wersji samolotu od P-39D do P-39Q (uwzględniając Airacobra Mk I i P-400). W ciągu najbliższych miesięcy ukażą się one w różnych konfiguracjach w ofercie Arma Hobby. Ułatwieniem dla modelarzy są zawarte w zestawie maski do kabiny i kół oraz kulki metalowe do obciążenia części nosowej (pasujące do odpowiednich gniazd w modelu).

 

Dwa modele w przedsprzedaży

Model P-39Q Airacobra, wraz kolejnym pudełkiem P-51B Mustang, jest dostępny przedsprzedaży w sklepie Arma Hobby. W ramach przedsprzedaży oferujemy do obu tych modeli bezpłatne akcesoria drukowane 3D. Tym, co  łączy oba modele jest postać pilota, Cpt. Clarence „Bud” Andersona. Na pudełku P-39Q widzimy jego Airacobrę podczas treningu w rejonie San Francisco w lecie 1943 roku. Na pudełku Mustanga – przedstawiono zestrzelenie Bf-109G podczas eskorty bombowców nad Lipskiem w lipcu 1944. Pilot jest jednym z ostatnich żyjących przedstawicieli „Wielkiej Generacji”, pokolenia które wygrało II Wojnę Światową dla USA. Oba modele są próbą uhonorowania wysiłku alianckiego przemysłu i pilotów w tej wojnie.

Zobacz jeszcze:

This post is also available in: English