Kolejny sukces Attack Squadron. Model Grumman F8F-1 Bearcat w skali 1/72 został wyróżniony przez niemieckie czasopismo Model Fan medalem Model Roku 2015 w kategorii modele produkowane w krótkiej serii. To już drugi model z oferty Arma Hobby wyróżniony tym prestiżowym medalem.

asq-medall-2015Medal Modell des Jahres

Czasopismo Modell Fan corocznie przyznaje medale Modell des Jahres w pierwszym dniu targów zabawkarskich w Norymberdze. Jest to największe wyróżnienie branżowe w świecie modeli do sklejania. Wyróżnione zostają wybrane modele, które trafiły do sprzedaży w poprzednim roku. Redakcja zwraca uwagę na opinie modelarzy, sklepów modelarskich i dystrybutorów, oraz na innowacyjność samego modelu. Liczba medali przyznana w danej kategorii nie jest z góry ustalona, mogą być to dwa medale, może być ich znacznie więcej.

Medale dla Adalbertus i Attack Squadron

W naszej ofercie znajduje się już model wyróżniony medalem, figurka w skali 1/16 – 120mm, Żołnierz Polski Berlin 1945 została wyróżniona w 2011 roku. Był to pierwszy model w naszej ofercie zaprojektowany i wydrukowany 3D.

big_Medal big_f8f_boxart_

Medal Model Roku 2015 dla Bearcata

W tym roku nagrodę otrzymał model samolotu z oferty Attack Squadron. Model Grumman F8F-1 Bearcat jest zaprojektowany 3D i wydrukowany w tej technologii. Pozwoliło to na nietypowy, ale bardzo efektywny podział części. Wnętrze modelu daje się zmontować „na klik”. Bearcat był już określany w recenzjach jako „najlepszy model Bearcata w dowolnej skali”. Informacja prasowa wydawnictwa link  oraz lista modeli nagrodzonych w 2015 pdf.

asq-medal-2015

 

Połączenie inteligentnej inżynierii z niezrównaną dbałością o szczegóły umieszcza ten zestaw na szczycie modeli do sklejenia prosto z pudełka. To prawda, że jest drogi, ale, to jest naprawdę bardzo dobrze zrobiony model. Ośmielę się powiedzieć, że to jest najlepszy zestaw Bearcata (w dowolnej skali) dostępny dzisiaj na rynku.
Luke Pitt, Hyperscale.com

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że nasz model otrzymał takie prestiżowe wyróżnienie. Otrzymał je model, który wyprodukowaliśmy w trzecim miesiącu istnienia Arma Hobby. Dziękujemy za medal, którego nie otrzymalibyśmy, gdyby nie bardzo dobre przyjęcie modelu przez modelarzy. Z tym większym zapałem będziemy projektować kolejne modele!

This post is also available in: English