Nowy rok to zawsze czas modelarskich zapowiedzi. Firmy prezentują nowe katalogi, a modelarze dyskutują nad kondycją branży modelarskiej i przeżywają swoje nadzieje oraz rozczarowania. Zobacz, czym zainteresuje Cię Arma Hobby w nowym 2017 roku?

Nowości Arma Hobby 2017

Zapowiedzi Arma Hobby 2017 mogę podzielić na trzy kategorie: Akcesoria żywiczne, modele żywiczne i modele plastikowe.

Akcesoria Żywiczne Attack Squadron

Akcesoria żywiczne – w tej dziedzinie zapowiedzi na rok z góry to rzecz niemożliwa. Staramy się reagować na potrzeby rynku na bieżąco. W najbliższym czasie planujemy wypuścić następujące serie akcesoriów i konwersji Attack Squadron:

  • Mosquito Tamiya 1/72
  • F/A-18 E/F Super Hornet w skali 1/72 i 1/48
  • polskie F-16
  • różne zestawy uzbrojenia, bomby, rakiety itd

Modele Żywiczne Arma Hobby i Attack Squadron

Modele Żywiczne – ich wypuszczanie zależne jest od rytmu akcesoriów żywicznych i modeli plastikowych. W tym roku planowane są:

  • Prototyp P.8/I w skali 1/72
  • Prototyp P.11 w skali 1/48
  • Niespodzianka skali 1/48
  • Pierwszy prototyp P.1 skali 1/48
  • Kolejne wersje F8F Bearcat skali 1/72 (Attack Squadron)
  • Powróci długo oczekiwany K-Max! (Attack Squadron)

Modele drugiego prototypu PZL P.1 w skali 1/48 i Grumman F8F-1 w skali 1/72 są w naszym sklepie na wykończeniu i wkrótce ogłosimy wyprzedaż ich końcówek i usuniemy je z oferty.

Modele Plastikowe Arma Hobby

Modele Plastikowe. Jak już wiecie z poprzednich postów, model PZL P.7a w 1/72 planowany na zeszłoroczne Święta opóźnia się. Model jest trudniejszy we wdrożeniu o czym już pisałem tutaj. Będzie on wypuszczony jak tylko ukończymy formy, więcej będę wiedział pod koniec stycznia. Za opóźnienie gorąco przepraszamy.

forma PZL P.7a

Model P.7a będzie wypuszczony w standardowych zestawach:

Najpierw wyjdzie zestaw Deluxe, potem pierwszy zestaw Expert razem z Juniorem. Pod koniec roku wersja z kampanii wrześniowej 1939.

W 2017 wyjdą kolejne wersje TS-11 Iskra, w standardzie Expert:

W pudełkach znajdą się części plastikowe i żywiczne detale do wykonania konwersji.

Często pytacie się nas o „Biało-Czerwone Iskry”. Jest to temat trudny do realizacji, ze względu na skomplikowane malowanie oznaczeń. Nie wiemy jeszcze jak rozwiązać ten problem, zwłaszcza tak, aby był przyjazny dla początkujących modelarzy (kalkomanie?maski: każda opcja ma swoje istotne wady).

Kolejne modele plastikowe Arma Hobby

Tym co zapewne interesuje Was najbardziej to kolejne modele plastikowe Arma Hobby. Z oczywistych względów to nasze priorytetowe modele. Planujemy stopniowo rozwijać produkcję. W tym roku chcemy wypuścić modele dwóch kolejnych konstrukcji w skali 1/72.  Wciągu 1-2 kolejnych lat mamy nadzieję dojść do produkcji modeli czterech różnych konstrukcji w skali 1/72 rocznie. To duże wyzwanie. Wierzymy, że możliwe. Bądź co bądź udało się nam z produkcji żywicznych bombek przejść w trzy lata do produkcji modeli plastikowych.

Co ujawni Arma Hobby?

Co w takim razie możemy zapowiedzieć? Wiele firm modelarskich hojnie zapowiada modele nie oglądając się na realne możliwości. Budzi to frustracje modelarzy, oczekujących replik swoich ulubionych samolotów. Celem takiego działania jest często blokowanie tematów i utrudnianie życia konkurencji. Znamy to także z krajowego podwórka. My nie planujemy pogrywać sobie w ten sposób. Konkretny typ modelu będziemy zapowiadać 2-3 miesiące przed terminem wypuszczenia (albo nawet tylko miesiąc przed). W 2017 roku będzie to druga połowa roku i jeden średniej wielkości samolot oraz  jeden mały samolocik (jak się uda). Na razie tyle możemy powiedzieć.

Propozycje od modelarzy

Często proponujecie nam w komentarzach różne typy polskich samolotów. My też je znamy, i całkiem możliwe, że mamy je już uwzględnione w kalendarzu na następne lata. Z zasady nie będziemy komentować propozycji, ani składać obietnic.

Na niedosyt – Newsletter

Chcesz się dowiedzieć więcej i być na bieżąco z nowościami Arma Hobby?

Zapisz się na Newsletter!

Mamy w Arma Hobby dwa rodzaje newslettera. Pierwszy newsletter to pisany dość osobiście biuletyn naszego bloga firmowego. Obok informacji o nowościach, i o tym co aktualnie dzieje się w Arma Hobby, piszę raz na jakiś czas o poradach modelarskich i innych rzeczach, które mogą Cię interesować. Niektórych naprawdę wkurza nieszablonowy tekst pisany jak do żywego człowieka. Warto go subskrybować, jeżeli chcesz mieć wgląd do wnętrza Arma Hobby.

Email
Imię
Nazwisko

Zgadzam się z polityką prywatności


Drugi rodzaj newslettera to spis nowości sklepu internetowego. Polecam jeżeli masz mało czasu, a nie chcesz przegapić nowości lub promocji. Możesz go za-subskrybować tutaj, lub w panelu klienta sklepu Arma Hobby.


Wybierz ten z Newsletterów, który bardziej ci odpowiada (lub oba – są wysyłane niezależnie)


 

This post is also available in: English