Minęło kilka dni od zapowiedzi modelu plastikowego TS-11 Iskra 1/72. Model został życzliwie przyjęty przez modelarzy, otrzymaliśmy wiele komentarzy, lajków na Facebooku i emaili. Idąc za ciosem dzisiaj uchylimy rąbka tajemnicy na temat formy do modelu Iskry.

forma do iskry

Formy wtryskowe do Iskry

Forma wtryskowa to precyzyjne narzędzie do produkcji modelu. W świecie modelarskim znane są formy short run, których możliwości produkcyjne liczy się na kilka tysięcy modeli. Następnie formy żywiczne galwanizowane na większa liczbę wtrysków. Na końcu znajdują się „długodystansowe” formy metalowe na kilkadziesiąt tysięcy i więcej sztuk wyprasek.

forma skrzydła

Formy dla Iskry są właśnie takimi „długodystansowymi” formami metalowymi. Nie idziemy na łatwiznę ani nie oszczędzamy na jakości. Na renderingach widać ujęcia projektu formy przed ostatecznymi poprawkami.

forma kadłuba

Co dalej z Iskrą?

W przyszłym tygodniu pokażemy renderingi złożonego modelu w kilku kolorach. Będzie widać podział części w naszej małej Iskrze. Zobaczycie także zdjęcia pierwszych odlewów akcesoriów żywicznych, takich jak silnik, fotele wyrzucane. Będą one dodatkiem do części plastikowych. Model można będzie w całości skleić z plastiku. W momencie wypuszczenia będą dostępne liczne dodatki, blaszki, żywice i maski.

forma do iskry

Model plastikowy TS-11 Iskra 1/72 w sklepie modelarskim