Dzisiaj jest dzień zapowiedzi modeli na rok 2021. Jak wiecie, staramy się zapowiadać tylko te modele, których wypuszczenie jest bliskie. W tym roku na naszych zapowiedziach kładzie się cień niepewności.

W 2020 roku przygotowaliśmy kilka projektów modeli, część z nich miała już trafić do sprzedaży, ale z powodu Covidu uległa dużemu opóźnieniu. Będziemy jakoś musieli rozładować spiętrzenie projektów, które miały wchodzić do narzędziowni w odstępach dwumiesięcznych, a nadal czekają na swoja kolej.

W styczniu trafi do sprzedaży model PZL P.11c w skali 1/48, po nim wejdą do narzędziowni kolejne modele. Omówmy je od najbardziej skomplikowanego do najprostszego.

Hurricane Mk IIc 1/48

Największy projekt na 2021 rok, model na który czekaliście  to Hurricane Mk IIc w skali 1/48. Model z trzema ramkami plastikowymi (plus oszklenie). Najprawdopodobniej ukaże się jako ostatni z serii. Przewidujemy jego kontynuacje jako Hurricane Mk I oraz inne warianty Mk II.

Zobacz model w sklepie link

P-51 B/C Mustang™ 1/72

Z ogromną przyjemnością informujemy o zestawie, o który prosiliście przez długi czas. Wydanie P-51 B/C Mustang 1/72 jest planowane na drugi kwartał 2021 roku. W pudełku można znaleźć części do budowy zarówno P-51B/C  z USAAF, Mustang Mk III z RAF, jak i rozpoznawczego F-6C. Zestaw zawiera zarówno zwykłe osłony kabiny, jak i Malcolm Hood, zaprojektowane w pozycji otwartej i zamkniętej. Opcjonalnie dostępne są płetwy grzbietowe i różne typy paneli inspekcyjnych dla filtra powietrza. W skład zestawu wchodzą bomby, zbiorniki paliwa 110 i 75 galonów.

Pierwsza edycja zestawu eksperckiego będzie zawierała elementy fototrawione, maski do kabiny / kół i kalkomanie z sześcioma opcjami oznaczeń (4 x USAAF i 2 x RAF).

Zapoznajcie się z renderingami 3D poniżej. Wasze uwagi i pytania są bardzo mile widziane. Projekt i zawartość zestawu mogą ulec zmianie podczas produkcji.

Zestaw jest produkowany na licencji firmy Boeing. Boeing, P-51 Mustang i charakterystyczne logo Boeinga, oznaczenia produktów i szata graficzna są znakami towarowymi firmy Boeing Company.

  • Zobacz model w sklepie: link

Wszystko co chcecie wiedzieć o Mustangu z Arma Hobby i nie boicie się pytać

Grumman F4F-4 Wildcat™

Tak jak już zapowiadaliśmy, projekt Wildcat jest kontynuowany. Kolejna ramka plastikowa jest gotowa do przekazania do narzędziowni. Jest nią F4F-4 z podwariantem Martlet Mk II (różniącym się osłoną silnika. W przyszłości przewidujemy dodanie ramki ze skrzydłami F4F-3/Martlet Mk III.

Grumman Wildcat™ jest znakiem towarowym Northrop Grumman Systems Corporation i jest używany na podstawie licencji przez Arma Hobby

Zobacz model w sklepie: link

Kolejność wypuszczania nowych modeli

Spiętrzenie gotowych projektów w związku z problemami warsztatu z Covidem jest dla nas wyzwaniem. Wprowadzenie szczepionki być może rozwiąże problem z powracająca kwarantanną w narzędziowni. Mając trzy gotowe projekty możemy nie podołać sfinansowaniu ich produkcji w tym samym czasie. Dotychczasowy plan zakładał wypuszczanie modeli w sekwencji, pozwalającej na finansowanie się kolejnych modeli ze sprzedaży.

Model P.11c 1/48 miał w planach wyjść w październiku, a P-51 B/C w listopadzie 2020. Dało by to nam zasoby potrzebne do wdrożenia Hurricane Mk IIc w 1/48 w pierwszym kwartale 2021. Teraz raczej zaczniemy od nisko-kosztowego Wildcata  (tylko jedna mała forma), potem przejdziemy do P-51, a na wakacje spróbujemy z Hurricane 1/48. W tle będzie się odbywało dalsze projektowanie kolejnych modeli. W drugiej połowie 2020 roku zatrudniliśmy dwóch projektantów, którzy mają przygotowywać dwa modele rocznie, jeden z projektów jest już bardzo zaawansowany. Wasze zakupy modeli Arma Hobby mogą przyczynić się do przyspieszenia nowości, o ile Covid odpuści.

 

Kontynuacja projektów Hurricane Mk II i Jak-1b

W najbliższych miesiącach ukażą się kolejne pudełka Hurricane Mk IIb. Obok wersji podstawowej i tropikalnej przewidujemy kilka modeli limitowanych, w tym Hurricane Mk IIa. Jak-1b wyjdzie w kolejnej wersji limitowanej – sowieckich asów. W przypadku wolnych mocy przerobowych mamy w zanadrzu proste projekty Hurricane Mk IId i Sea Hurricane II c (dodanie małej ramki ze skrzydłami i działkami lub nowy kadłub). Nie możemy dokładnie podać, kiedy się one ukażą.

Współpraca z firmą Eduard

Eduard, prestiżowy producent akcesoriów i modeli plastikowych zaproponował nam przepakowanie naszego modelu Hurricane Mk I. Model w Edycji Limitowanej z akcesoriami Eduard ma ukazać się w trzecim kwartale 2021. Pojawiły też się na forach pogłoski, że Arma Hobby projektuje modele dla Eduarda lub Special Hobby. Nic o tym nie wiemy, możemy tylko zgadywać, że pomylono nas z inną firmą, być może z Ukrainy.

https://www.facebook.com/ArmaHobby/posts/3843298879033774?__cft__[0]=AZWY4abagxA0IW5-Jn9o7Y3bowebi06P7TAIx47H7JjcLjeNsP-ibCuZcvy-wlgi3RUYozwa2qiDwL3YfDChXpRx5478LJ5eABTdwbWv_ty3fAiQvFopVoLAdOoIRNeCgmkwNhrP9d5EYdEkhMCW1xeqI4W_lL7bzkv5Rr8tI5yInKgMIFbg7FNybzPJG1S23sk&__tn__=%2CO%2CP-R

This post is also available in: English