Wrzesień w Arma Hobby to czas ostrego zamieszania. Powrót modelarzy z wakacji zaowocował nawałem emaili na temat nowości i zapowiedzi. Dzisiaj odpowiem na kilka z nich.

pilot-lookPrzebieg gorączkowych przygotowań nowości zakłóciły narodziny mojej córeczki. Miesiąc przed czasem, ale w dobrym zdrowiu. Z dnia na dzień musiałem zostawić prawie gotowe projekty, które gorączkowo wykańczałem przed spodziewaną datą rozwiązania. Dlatego fala nowych zestawów, w tym modeli PZL P.6 i P.7/I przesuwa się z połowy września na połowę października.

Jakie zestawy akcesoriów?

W Attack Squadron wypuścimy wkrótce m.in. zestaw upgrade polskiego F-16 1/48 (Tamiya) i do PZL P.11 1/48 (Mirage Hobby). Zaczynamy serię silników gwiazdowych wykonanych w podobny sposób jak w modelu Arma Hobby P.11/I w skali 1/72. Jednoczęściowy odlew żywiczny z blaszką i popychaczami dla szybkiego montażu i łatwego malowania. Na początek silnik R-1820 do SBD Dauntless i do B-17.

Akcesoria do C-130 Hercules

Klapy do Herculesa 1/72 okazały się hitem sprzedaży wakacyjnej. Mieliśmy wprost zapchane możliwości produkcyjne, i zamówienia udało nam się wypchnąć z wielkim trudem. W przygotowaniu są żywiczne koła i  w niedalekiej przyszłości klapy 1/48.

Model plastikowy PZL P.7a

Oczekiwany plastikowy model P.7a w skali 1/72, o którym dużo piszecie w emailach i komentarzach, jest w trakcie produkcji formy. Jak wiecie z poprzednich wpisów, stawiamy na jakość. W tym modelu szczególnie zależy nam na porządnym odwzorowaniu blachy falistej co jak się okazało wymaga znacznie więcej pracy przy programowaniu maszyn. Zobacz poprzedni wpis o opracowaniu blachy falistej w modelu P.7a.

Producent formy deklaruje, że model będzie gotowy na koniec listopada. My ze swej strony nie chcemy przyspieszać kosztem jakości. Na dzisiaj możliwe jest wypuszczenie modelu na Święta, ale liczymy się z tym, że wyjdzie on po Nowym Roku.

Wkrótce napiszę więcej o modelu, pokażemy projekt ramek i podział części. Aby podkręcić atmosferę dodam tylko, że kolejne dwa modele plastikowe są już w trakcie projektowania. Chcemy je wdrożyć do produkcji jak tylko wyjdzie P.7a.


as63

Reklama

Zobacz nowości Hataka Hobby na koniec września 2016, kliknij


This post is also available in: English