Sklejona plastikowa TS-11 Iskra 1/72 powstała na bazie próbnych wtrysków. Sprawdziliśmy sklejalność modelu i wypisaliśmy co trzeba poprawić w formie przed wypuszczeniem modelu do sprzedaży. Zobacz jak prezentuje się model sklejony z pudełka i dowiedz się o kolejnych etapach przygotowania modelu do sprzedaży

W poniedziałek dotarły do nas próbne wypraski do modelu Iskry w skali 1/72. Dzisiaj po oględzinach wyprasek i pierwszym sklejeniu pokazujemy jak przekształcają się one w model.

iskra_003

Jak się skleja plastikowa Iskra?

Model plastikowy Iskry z próbnych wtrysków skleja się dobrze, znaleźliśmy dwa miejsca, które trzeba lekko poprawić aby uzyskać idealne spasowanie. Sama powierzchnia modelu nie jest jeszcze gotowa, brakuje części detali, potrzebna jest poprawka kilku błędów. Osłona kabiny wymaga wypolerowania i wyostrzenia detali. Forma jest naszym zdaniem w 2/3 gotowa. Przewidujemy, że doprowadzenie formy modelu do pożądanego standardu zajmie prawdopodobnie ok. miesiąca. Jesteśmy trochę zawiedzeni, bo mieliśmy nadzieję na szybsze wyprodukowanie formy. Zbieramy jednak doświadczenie i uczymy się.

iskra_002

Plastik modelu był słabej jakości, dla tego pomalowaliśmy sklejony model surfacerem.

iskra_004

Gdzieniegdzie widać ubytki plastiku, niedolewki, w gotowej formie nie będą miały miejsca.

iskra_005

Widok z góry, rzeźba powierzchni z detalami hamulców aerodynamicznych.

iskra_006

Świetny widok modelu od spodu, brakuje kilku linii podziału, i kilku poprawek, widać detale mocowania skrzydła w luku podwozia.

iskra_007

Osłona kabiny wymaga jeszcze wypolerowania formy i wyostrzenia detali.

iskra_008

Klapy maja jeszcze niedolewki i wymagają poprawy

Co dalej z modelem Iskry?

Mamy już gotowe projekty i wytrawione prototypy blaszki do modelu plastikowego Iskry. Gotowe do produkcji są kalkomanie oraz silniki i fotele żywiczne. Chcemy jeszcze zaprojektować żywiczne koła. Do wykonania na przełom października przewidziane są pudełka i instrukcja. Informacje o postępach prac będziemy zamieszczać w najbliższych tygodniach.

Zobacz modele i akcesoria do Iskry w sklepie Arma Hobby

Model i zdjęcia Marcin Ciepierski

This post is also available in: English