Nasz włoski przyjaciel Fabio Besani zbudował piękny model P-39Q Airacobry w malowaniu włoskiego lotnictwa walczącego po stronie Aliantów po obaleniu Mussoliniego. Budowa tego modelu to hołd oddany włoskim lotnikom w stulecie powstania Włoskich Sił Powietrznych (1923-2023).

Fabio napisał:

Kiedy usłyszałem o wypuszczeniu przez Arma Hobby modelu Airacobry, wiedziałem, że się nie oprę. Natychmiast zdobyłem go i zabrałem się do roboty, by budową tego modelu uczcić stulecie Włoskich Sił Powietrznych (1923-2023).

 

Udało mi się znaleźć interesujące zdjęcia na których można było dokładnie zobaczyć jak bardzo zużytych samolotów używały Aviazione Cobelligerante Italiana (ACI).

Model jest prosty i szybko się go buduje, części są dokładnie dopasowane, detale są bardzo precyzyjne i zgodne z oryginałem – imponujące jak na 1/72.

Dobrą decyzją producenta jest dodanie trzech stalowych kulek służących do dociążenia przodu, by model był właściwie wyważony.

Detale kokpitu, dobrze widoczne przez otwarte drzwi, to jakby osobny model w modelu.

Dodałem trochę detali, takich jak pasy, przewody hamulców i radia oraz koła i uzbrojenie z Eduardowego zestawu Brassin a także rurkę Pitota z Master Model.

W krótkim czasie byłem gotów do malowania i weatheringu, które w całości wykonałem produktami włoskiej firmy LIFECOLOR.

Kalkomanie są dobrze wydrukowane, na cienkim filmie, dość odpornym na płyny zmiękczające.

Włoskie Airacobry z X. Dywizjonu

Mogę polecić ten model każdemu! Sam wkrótce zbuduję wersję N w malowaniu rosyjskim.

Dziękuję Arma Hobby że wypuściła taki świetny model!

Zobacz także:

P-39Q Airacobra – malowania z zestawu

P-39Q Airacobra – Recenzja HyperScale – Brett Green

Kobra w tydzień

This post is also available in: English