Aliaksandr Laktsevich z Mińska na Białorusi zbudował model Hurricane Mk IIc Expert Set z  Arma Hobby. Dokonał obszernego waloryzowania zestawu. Zobacz zdjęcia jego wspaniałego modelu i przeczytaj, co zostało jeszcze ulepszone przez autora.

Aliaksandr zmierzył się z grubością owiewki kabiny zestawu i użył vacu-formowej kabinki z Rob Taurusa. Wypełnił wgłębienie na owiewkę kabiny w garbie kadłuba za kokpitem. Inne akcesoria użyte przez niego w modelu to żywiczne wydechy Quickboost i mosiężne lufy Master Model. Zwaloryzował światła do lądowania (zestaw ma jednoczęściową przezroczystą część z fototrawionymi detalami). Wykonał wiele drobnych detali jak kable instalacyjne, popychacze klap chłodnicy i cięgna sterowe. Cały samolot został przez Aliaksandra prze-nitowany, musiał on uważać, aby nie uszkodzić detali powierzchni.

Zestaw Expert Set z Arma Hobby. Gdyby nie moja potrzeba dopracowania niektórych szczegółów, można by to nazwać zestawem relaksacyjnym. (…) Ogólnie zestaw Arma Hobby jest jednym z najlepszych, jakie miałem w rękach. Detale, montaż – są w nim na poziomie najlepszych producentów, bez przesady. Ma wiele efektownych detali zewnętrznych, ale wymogło to na mnie więcej staranności, zwłaszcza podczas nitowania modelu.

Budowa modelu

„Waleczne Koguty” – Hurricane IIc nad Algierią

Wygląd ogólny

Hurricane Mk IIc – Galeria – Sebastian Nocoń

Widok z dołu

Hurricane Mk IIc Trop – Galeria – Artur Oślizło

Detale modelu

Hurricane IIb – Galeria – Libor Jekl

Hurricane Mk IIc – Zdjęcia Walkaround – The Spitfire & Hurricane Memorial Museum

Joël Izard buduje Hurricane IIc – artykuł krok po kroku

Zobacz jeszcze:

  • Model Hurricane Mk IIc ExpertSet i akcesoria Quickboost, Master, Eduard i Yahu w sklepie Arma Hobby

Hurricane Mk IIc – myśliwiec na każdą porę, w nocy i w dzień

Hurricane IIc Expert Set – Galeria – Marcin Ciepierski

This post is also available in: English