Na Festiwalu Babaryba 2023 Martin Waligorski z portalu iModeler miał okazję dokładnie obejrzeć i obfotografować nowy model Hurricane IIC Arma Hobby sklejony na próbę z testowch wyprasek. W rezultacie opublikował obszerną i – co bardzo nas cieszy – niezwykle pozytywną recenzję modelu, który już zaraz trafi w ręce modelarzy.

Zobacz całą recenzję Martina Waligorskiego na portalu iModeler.com (w języku angielskim).

Martin napisał m.in:

„Już na pierwszy rzut oka jedno jest oczywiste: to nie jest przeskalowany model Hurricane w skali 1/72 tej samej firmy. Ten nowy zestaw jest – cóż, zupełnie nowy, zaprojektowany zupełnie od nowa tak, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje plastik w tej większej skali.”

„Odwzorowanie nitów jest tak delikatne, że trudno w pierwszym momencie gołym okiem dostrzec różnicę między wypukłymi i wklęsłymi nitami. Początkowo mogłem je rozróżnić tylko przesuwając czubkiem palca po powierzchni.”

„Hurricane IIc Arma Hobby w skali 1/48 kazał na siebie długo czekać, ale doczekaliśmy się – cóż to za model! Wielkie wrażenie zrobiły na mnie te wszystkie detale, nitowanie i przemyślany podział części – ale jeszcze większe – obsesyjna uwaga, jaką projektanci modelu poświęcili odwzorowaniu nawet najmniejszych szczegółów prawdziwego samolotu.”

Zdjęcia: Martin Waligorski, iModeler.com

Promocja 1/48 Hurricane Mk IIc do 18 czerwca!

Zobacz także:

Hurricany w skali 1/72 i 1/48 sklepie Arma Hobby online !

Hurricane Mk IIc w skali 1/48 – instrukcja modelu

Hurricane Mk IIc w skali 1/48 – kalkomanie i maski

Hurricane Mk II C w skali 1/48 – rendery ramek modelu

This post is also available in: English