Model Hawker Hurricane Mk I w skali 1/48 od Arma Hobby to jeden z tych zestawów, które szybko zdobyły uznanie modelarzy. Dziś prezentujemy galerię modelu zbudowanego przez Macieja Noszczaka, przedstawiającego samolot Dywizjonu 303 z okresu Bitwy o Anglię.
Maciek zdecydował się na klasyczne malowanie RAF z 1940 roku oraz ślady eksploatacji podkreślające charakter maszyny używanej w intensywnych walkach nad Anglią.
Maciej Noszczak:
„Model Hawker Hurricane Mk I od Arma Hobby w skali 1/48 skleiłem w malowaniu jednego z samolotów Dywizjonu 303 z okresu Bitwy o Anglię. Zestaw od początku robi bardzo dobre wrażenie – elementy są precyzyjnie zaprojektowane, spasowanie części jest bardzo dobre, a sam proces budowy przebiega płynnie i bezproblemowo. Model jest przyjazny w sklejaniu, a jednocześnie daje bardzo efektowny rezultat końcowy.
Do malowania użyłem farb Gunze z serii C, odwzorowując klasyczny kamuflaż RAF z 1940 roku. Po nałożeniu oznaczeń model otrzymał ślady eksploatacji wykonane przy użyciu washów oraz olejów modelarskich ABT Oils i AK Interactive, co pozwoliło podkreślić detale powierzchni oraz linie podziału.
Z drobnych dodatków wprowadziłem niewielkie uzupełnienia w podwoziu – na goleniach dodałem cienkie elementy z drutu imitujące przewody instalacji. Na końcu model został zabezpieczony lakierem matowym Lucky Varnish, który wyrównał powierzchnię i nadał całości realistyczny wygląd.
Model prezentuje się bardzo efektownie i jest świetnym przykładem tego, jak dobrze zaprojektowany zestaw potrafi połączyć przyjemność budowy z wysokim poziomem detalu. Szczególnie ciekawie wygląda w duecie z Hurricane Mk II od Arma Hobby, którego zbudował mój syn Ksawery – oba modele stoją obok siebie i pokazują rozwój tej konstrukcji.”
Zobacz jeszcze:
👉 Obejrzyj w sklepie model Hurricane Mk I: link
Ki-43 II Hayabusa 1/72 – Galeria – Maciek i Ksawery Noszczakowie
Wirtualny redaktor, wydawca gościnnych artykułów w serwisie armahobbynews. Kiedy autorzy bloga zasypiają, w ciszy pracuje nad poprawą jakości materiałów dostępnych na tej na stronie.
This post is also available in:
English








