Wojciech Sokołowski z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego wykonał model Hurricane Mk I Experts Set w barwach Josefa Frantiska. Model wykonany „z pudła” z dodatkiem tablicy przyrządów Yahu został pomalowany z użyciem wzoru szablonu kamuflażu dostępnego na naszym blogu. Zobacz i skomentuj zdjęcia modelu!

Może Cię zainteresować:

Zdjęcia Hurricane RF-R

Model został pomalowany farbami Bilmodel, Hataka i Vallejo. Kalkomanie z przedwojennym odcieniem oznaczeń państwowych na górnych powierzchniach (wytwórnia Gloster) pochodzą z zestawu.

Na początku stanąłem przed wyborem malowania. W tym zestawie producent nie oferuje malowania z szachownicami choć trzy samoloty są związane z Polską. Na dwóch w brytyjskich dywizjonach latali Polacy, trzeci choć z 303 Dywizjonu ma tylko kosy, bez naszego lotniczego znaku. Latał na nim pilot sierżant Josef František, czeski i polski lotnik wojskowy, as myśliwski lotnictwa polskiego okresu II wojny światowej – 17 pewnych zestrzeleń i to malowanie postanowiłem wykonać.

Model składał się dość łatwo. Młodszym i mniej doświadczonym modelarzom trochę problemu może sprawić wykonanie charakterystycznej rurowej konstrukcji wewnątrz kabiny ale osoby z pewnym doświadczeniem nie będą miały z tym problemu. W zestawie Ekspert producent przewidział zestaw blaszek fototrawionych za pomocą, którego można wzbogacić wnętrze kabiny o tablicę przyrządów i pasy fotela. Ja jednak wykorzystałem tablicę firmy Yahu Models, którą udało się zmieścić w kadłubie modelu z Army.

Więcej o montażu, w tym zdjęcia krok-po-kroku znajdziesz na stronie Koszalińskiego Portalu Modelarskiego link.

Reklama

Recenzje Hurricane Expert SetZobacz i kup model Hurricane MK I Expert Set z oznaczeniami SGT Josefa Frantiska w sklepie Arma Hobby.

This post is also available in: English