Keith Sherwood z High Wycombe w Wielkiej Brytanii ukończył model samolotu Hawker Hurricane Mk IIc z zestawu Expert Set. Zobacz zdjęcia wspaniałego modelu i przeczytaj uwagi na jego temat.

Uwagi autora modelu:

Po przeczytaniu tylu dobrych komentarzy na temat tego zestawu pomyślałem, że sam muszę spróbować. I też nie zawiodłem się.

To super model z delikatnymi wgłębieniami liniami i detalami. Niektóre części są naprawdę wspaniałe. Wybrałem jedną z wersji malowania z  „Expert Set”, która obejmuje blaszki fototrawione i dodatkowe oznaczenia. Muszę przyznać, że nie korzystałem z blaszek, ponieważ były po prostu zbyt drobne. Dostajesz w nich nawet światła do lądowania, które można umieścić za przezroczystymi częściami, a także cienkie pasy pilota Sutton i deskę rozdzielczą. Załączono również plastikową deskę rozdzielczą. Aha, a także zestaw masek na koła i do kabiny. Zapewnione są również dwie owiewki, jedną dla pozycji zamkniętej i jedną nieco szerszą w pozycji odsuniętej do tyłu.

Gdybym miał trochę kłopotu, pomyślałbym, że części owiewki kabiny są trochę grubsze i jestem pewien (w przypadku wersji, którą i tak zrobiłem), kody eskadry powinny być Sky, a nie jasnoszare? W rzeczywistości pokazują je jako Sky na kolorowych rysunkach, ale kalkomanie nie są.

W każdym razie przechodzę do Wildcat. Dziękuję za obejrzenie zdjęć.

Mogą Cię zainteresować:

Hurricane Mk IIc – myśliwiec na każdą porę, w nocy i w dzień

Hurricane IIc Expert Set – Galeria – Marcin Ciepierski

This post is also available in: English