Zazwyczaj przy okazji wdrażania nowego modelu sklejam go kilka razy w celu sprawdzenia spasowania. Wtedy też zaczynam składać sobie pierwszego w wersji pomalowanej. Tak było i w przypadku Hurricane II c.

Model zdecydowałem się wykonać w kamuflażu z czarnym spodem. Przy okazji testowałem nowy aerograf czyli Procon Boya PS-270. Kamuflaż malowałem z ręki bez maskowania. Kilka razy go podmalowywałem poprawiając przebieg granic pomiędzy kolorami. Chciałem też uzyskać efekt  na szybko nałożonych plam często niedokładnie przykrywających poprzedni, cały czarny płatowiec. Przetarcia imitujące pociągnięcia, czy to pistoletu natryskowego czy pędzla, zrobiłem farbami akrylowymi przy pomocy pędzelka. Tak samo zdrapkę, przetarcia na krawędzi zrobiłem pędzlem i czarnym kolorem akrylowym.

Hurricane Mk IIc – myśliwiec na każdą porę, w nocy i w dzień

Zaletą pierwszych dwóch wariantów malowania z zestawu Expert Set, jest brak konieczności użycia napisów eksploatacyjnych. Były one zamalowane przy przemalowywaniu na nowe kolory. Bardzo to przyspiesza nakładanie kalkomanii, zresztą podobnie jest w białym Jaku-1b. Po kalkach nałożyłem lakier bezbarwny i dodałem trochę weatheringu. Całość procesu budowy i malowania, nie była tak szybki jak przy moim Jaku-1b, ale mogłem się bardziej wyżyć przy malowaniu aerografem i pędzlem. Trochę żałuję że na etapie sklejania nie zdecydowałem się użyć przeźroczystych świateł pozycyjnych. Roboty dodałbym sobie niewiele a uniknął bym kilku kąśliwych uwag na spotkaniu modelarskim:)

Model Jaka-1b – gotowy w 10 godzin!


Mogą Cię zainteresować:

Modele i akcesoria do Hurricane w sklepie Arma Hobby link:

Hurricane Mk I, Hurricane Mk I trop, Hurricane Mk I Navy Colours, Hurricane Mk IIc i Mk IIc trop

Serie Expert Set z akcesoriami i podstawowa Model Kit

This post is also available in: enEnglish