Przedstawiamy naszych Autorów, historyków i modelarzy przygotowujących artykuły w serwisie armahobbynews.pl.
This post is also available in: English
Miłośnik historii walk powietrznych w okresie Bitwy o Anglię, w Afryce Północnej, we Włoszech, nieco zapomnianej Azji Południowo-Wschodniej oraz, w mniejszym stopniu, podczas kampanii francuskiej 1940. W wolnym czasie skleja modele w skali 1/72, a od czasu do czasu w skali 1/48..
39 PostsModelarz od 45 lat, obecnie raczej teoretyk, kolekcjoner i konceptualista. Wychowany na zestawach Matchboxa i lekturze "Dywizjonu 303". Wielbiciel twórczości Roya Huxleya i Sydneya Camma.
38 PostsModelarz, syn i ojciec modelarza. Uwielbia grzebanie się w dokumentacji i analizowanie starych zdjęć. Skleja samoloty, okręty i pojazdy, im starsze, tym lepiej. Ma słabość do sprzętu polskiego, ale nie gardzi RAF-em, FAA i lotnictwem Wielkiej Wojny. Z wykształcenia dziennikarz.
161 PostsMiłośnik mocnej kawy i gorzkiej czekolady, niepoprawny optymista, romantyk i marzyciel, z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania historyk i modelarz. Od niepamiętnych czasów zafascynowany lotnictwem w każdej odmianie i postaci. Od szeregu lat szczególną uwagę poświęca wszelkim aspektom działań Lotnictwa Armii i Marynarki Kraju Kwitnącej Wiśni.
20 PostsDoświadczony modelarz lotniczy z Helsinek, który od lat poświęca coraz więcej czasu historii lotnictwa. Szczególnie interesuje się historią lotnictwa włoskiego i południowoafrykańskiego. Jest autorem lub współautorem różnych artykułów i publikacji.
2 PostsFilantrop, mąż stanu i mecenas sztuki. Robi wszystko, aby polskie modelarstwo rozwijało się jak najszybciej. Współtwórca marki Arma Hobby. Zaprojektował modele: TS-11 Iskra, PZL P.7a, Fokker E.V, PZL P.11c, Hawker Hurricane, Jak-1b,FM-2 Wildcat, P-51 B/C Mustang i 1/48 Hurricane.
78 PostsInżynier lotnictwa nie pracujący w wyuczonym zawodzie, ale historia polskiego lotnictwa 1918-1945 – jego maszyn i ludzi jest jego największą życiową pasją. Tropi zapomniane historie polskiego lotnictwa, pomaga w ustaleniu losów lotników oraz współpracuje przy identyfikacji polskich samolotów podczas wykopalisk archeologicznych. Autor/współautor książek, artykułów m.in. Polish Fighter Colours 1939-1947 vol. 1.
10 PostsProjektant modeli plastikowych od kilkudziesięciu lat. Pracował dla Mirage, Italeri, Revell, Arma Hobby i Fly. Sędzia modelarski Naviga.
2 PostsNoah Muranishi jest zastępcą redaktora naczelnego magazynu „Dwumiesięcznik Scale Aviation” wydawanego w Japonii. Czasopismo ddzięki doskonale sklejonym modelom samolotów i wyjątkowym fotografiom wykonanym przez samego redaktora naczelnego Ishizukę, „Scale Aviation” stale powiększa swoją publiczność na całym świecie.
2 PostsWirtualny redaktor, wydawca gościnnych artykułów w serwisie armahobbynews. Kiedy autorzy bloga zasypiają, w ciszy pracuje nad poprawą jakości materiałów dostępnych na tej na stronie.
456 PostsPo ukończeniu studiów w 1971 roku zaciągnął się do US Marine Corps i odbył morskie przeszkolenie lotnicze w Pensacola, FL. Służył w Marines przez 7 lat aktywnie i 3 lata w rezerwie. Następnie pracował jako handlowiec w Kansas City, jednocześnie latając na śmigłowcach szturmowych w Army National Guard and Reserves do 1996 roku. Po 8 latach pracy w liniach regionalnych zatrudniony w United Airlines, przeszedł na emeryturę w 2014 roku. Historią 118. Dywizjonu Rozpoznania Taktycznego i rozpoznawczymi Mustangami zainteresował się w 2000 roku, gdy dowiedział się że jego wuj służył w tam jako oficer uzbrojenia oraz zaprojektował „czarną błyskawicę” – oznakowanie samolotów dywizjonu używanych w Chinach. Badania nad rozpoznawczymi P-51 uświadomiły mu jak wiele błędnych informacji o tych samolotach opublikowano w książkach i internecie. Jego misją jest propagowanie sprawdzonych informacji o rozpoznawczych Mustangach.
4 PostsZapalony modelarz od dziecięcych lat. Interesuje się głównie lotnictwem z czasów pierwszej i drugiej wojen światowych. Zrobił około sto modeli, napisał parę książek i kilkadziesiąt artykułów. Poza modelarstwem pasjonuje go historia, nie tylko ta najnowsza, ale i bardzo odległa. Uwielbia czytać publicystykę, książki naukowe i powieści science fiction. Cały czas zrzędzi, że doba powinna mieć 50 godzin i zmusza się, żeby iść spać.
10 PostsAutor: Ppłk rez. dr Tomasz J. Kopański – historyk, autor wielu książek o dziejach polskiego lotnictwa wojskowego oraz monografii polskich samolotów.
2 PostsModelarz zakochany w samolotach RAF i Fleet Air Arm, brytyjskiej broni pancernej z II wojny światowej. Autor bestsellerów: „Air War Over Malta: No Place for Beginners” oraz „Hawker Hurricane and Sea Hurricane”.
16 PostsObecnie pracuje jako analityk ds. obronności. Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem korespondencji z obszarów konfliktów zbrojnych (Afganistan, Bałkany). Znany komentator telewizyjny na tematy współczesnej obronności i bezpieczeństwa. W swojej książce lotów ma starty za pomocą katapulty i lądowania z użyciem haka na pokładzie USS Saratoga oraz loty w tylnej kabinie F/A-18 D Hornet. Zapalony modelarz redukcyjny i wielki fan lotnictwa morskiego.
12 PostsWojciech Zmyślony, wrocławianin, inżynier elektronik, z zamiłowania historyk lotnictwa polskiego, w szczególności dziejów 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" i 318 Dywizjonu Myśliwsko-Rozpoznawczego "Gdańskiego". Twórca strony internetowej www.polishairforce.pl, autor i współautor ponad stu artykułów i kilku książek.
6 PostsModelarz, który ma szczęście pracować w swoim hobby. Na co dzień osoba szara i niepozorna. Ożywia się dyskutując o modelarstwie, teoriach spiskowych, Wielkim Księstwie Litewskim i marketingu internetowym. Współwłaściciel Arma Hobby. Skleja figurki, samoloty i broń pancerną, głównie polonika i lotnictwo morskie.
446 PostsZ wykształcenia inżynier lotniczy, z zawodu tłumacz. Autor/współautor ponad 50 książek na temat historii lotnictwa (przede wszystkim polskiego), opublikowanych w różnych krajach i językach, m.in. biografii Tadeusza Sawicza, szeregu słowników biograficznych, fundamentalnego opracowania Historia lotnictwa w Polsce oraz pierwszej pełnej historii Dywizjonu 303.
8 PostsGrafik komputerowy z zamiłowaniem do modelarstwa. Jedynie słuszna skala 1/72, samoloty, Pacyfik 2WŚ.
18 Posts
Ostatnie komentarze