John Miller z Model Paint Solutions skleił kolejny model Arma Hobby – Jak-1b Expert Set. Samolot został pomalowany farbami Mission Model. Zobacz zdjęcia i przeczytaj uwagi autora o montażu i malowaniu modelu.

Po zbudowaniu modelu Hawker Hurricane z Arma Hobby byłem bardzo podekscytowany, kiedy mogłem  zabrać się za nowy Jak-1b. To piękny model, który został po prostu dobrze zaprojektowany i szybko się klei. Szczegóły kokpitu są jednymi z najlepszych, jakie widziałem w tej skali i rywalizują z wieloma zestawami w skali 1/48. Chociaż tworzywo owiewki jest krystalicznie czyste, nie ma możliwości zamontowania go w pozycji otwartej. To szaleństwo, ponieważ otwarta owiewka pozwoliłaby lepiej zobaczyć niektóre z tych niesamowitych szczegółów kokpitu. Podejrzewam, że wkrótce zobaczymy kabinkę na rynku dodatków do modeli.
Pasowanie wszystkich głównych elementów jest precyzyjne, a sprytna konstrukcja osłony nosa eliminuje zwykłe szpachlowanie / szlifowanie. Wyraźne, delikatne detale powierzchni naprawdę nie znikają pod farbą i poddają się washowi, a obszerne detale w lukach podwozia w połączeniu ze szczegółowym podwoziem sprawiają, że efekt końcowy jest bardzo przekonujący.

Niesamowite! Model szybko się składa, przy niewielkim wysiłku, i zawiera ogromną liczbę detali jak na małą skalę. Kalkomanie doskonałej jakości nałożyły się beż żadnych problemów, a cały model był gotowy w około połowie czasu, który normalnie spędzam na wykonaniu jednomiejscowego myśliwca w 1/72. Jak go nie lubić? Gorąco Polecam!

John Miller, Model Paint Solutions

Samolot Smirnowa – Jak-1b w obcych rękach

Jak-1b – Galeria – Libor Jekl

Rozpoznawczy Hurricane Mk I Trop – Galeria – John Miller

Mogą Cię zainteresować

Modele i akcesoria Jak-1b w sklepie Arma Hobby

Modele, blaszki fototrawione, kalkomanie, farby…

Przejdź do sklepu

Model Jaka-1b – gotowy w 10 godzin!

 

This post is also available in: English