Tak jak i Wy, my też cały czas nie możemy się doczekać rozpoczęcia wysyłek modelu Hurricane Mk IIc w skali 1/48. Przyznajemy, że jest to trochę denerwujące.

Wyjaśniamy, co się dzieje: model jest gotów. Jest tak dobry, że spełnił nasze oczekiwania co najmniej w 100% (a może i bardziej?). Już testowe wypraski pozwoliły na sklejenie modelu, który pokazaliśmy wszystkim na Warszawskim Festiwalu Modelarskim BABARYBA. Bardzo się spodobał.

Hurricane IIC w skali 1/48 – recenzja iModeler.com

Po drobnych poprawkach technologicznych i ostatecznej akceptacji wyprasek testowych rozpoczęła się produkcja seryjna. Narzędziownia (współpracująca polska firma, tworząca pod naszym nadzorem zaprojektowane przez nas formy i produkująca gotowe wypraski) wyprodukowała już prawie wszystkie wypraski, dotarły one już do firmowego magazynu – z wyjątkiem jednej, zawierającej części do wnętrza samolotu. Przyczyną opóźnienia jest awaria wtryskarki, która już została naprawiona. Forma do tej wypraski jest już gotowa, ale nakład nie został jeszcze wyprodukowany.

Na zdjęciu widzimy wnętrze samolotu wykonane właśnie z tej ostatniej wypraski (z dodatkiem żywicznego fotela), na której masową produkcję jeszcze czekamy. Wygląda naprawdę dobrze!

Wszystkie wypraski poza jedną są już wyprodukowane i czekają tylko na ostateczne skompletowanie modeli, tak samo jak instrukcje, kalkomanie, maski, pudełka oraz dodatki – wydruki żywiczne 3D. Wszystko to już mamy w siedzibie Arma Hobby. Narzędziownia zapewnia, że już w poniedziałek zacznie dostarczać pudła z ostatnią wypraską i będziemy mogli spakować to wszystko i rozpocząć wysyłkę. Aby przyspieszyć ten proces, zatrudniliśmy 4 dodatkowe osoby do działu wysyłkowego. Mamy nadzieję, że pierwsze paczki wyjdą do modelarzy we wtorek.

Hurricane Mk IIc w skali 1/48 – instrukcja modelu

Zobacz także:

Hurricany w skali 1/72 i 1/48 sklepie Armahobby online !

Hurricane Mk IIC 1/48 – sklejony model testowy

Nity, śruby, dzusy – Hurricane pod mikroskopem

This post is also available in: English