Robert Wójcik po mistrzowsku skleił Mustanga w brytyjskiej wersji Mk.III i w malowaniu polskiego Asa nad Asy, Stanisława Skalskiego. Obejrzyjmy zdjęcia tego świetnego modelu i przeczytajmy, jak się Robertowi sklejało samolot Skalskiego.

 

 

Robert napisał:

Z przyjemnością mogę się z Wami podzielić zdjęciami mojego najnowszego modelu Mustanga zbudowanego z zestawu Arma Hobby.

Ponieważ budowałem miniaturę samolotu Stanisława Skalskiego, która nie była przewidziana w wyjściowym zestawie, dokonałem modyfikacji fotela (aby otrzymać sklejkowy model Schick Johnson).

Zastosowałem też:

  • brytyjskie fototrawione pasy pilota z zestawu AML (w zestawie są pasy amerykańskie),
  • żywiczne koła SBS (maszyna Skalskiego była nietypowa i miała na każdym kole oponę z innym bieżnikiem),
  • papierowe maski na oszklenie firmy Eduard (niestety niezbyt dobrze dopasowane do zestawu),
  • drukowane techniką 3D rury wydechowe firmy Eduard (znów średnio dopasowane do zestawu, w dodatku z nieakceptowalnie widocznymi warstwami druku, co wymagało mocnego zeszlifowania),
  • kalkomanie Model Maker Decals.

Części w pudełku przygotowane przez Arma Hobby są bardzo wysokiej jakości i nawet bez dodatków umożliwiają zbudowanie imponującego modelu. Kokpit i komora podwozia to tak naprawdę osobne modele w tym zestawie. Co ważne, choć projekt jest zaawansowany technologicznie, a duża ilość części robi wrażenie, to poszczególne elementy są dopasowane do siebie bardzo dobrze, dzięki czemu praca nad Mustangiem jest bardzo przyjemna. Teraz pora skończyć równie fantastyczne Hayate!

Całą budowę Mustanga można obejrzeć na moim kanale YouTube

Żółty Wildcat Roberta Wójcika krok po kroku

Robert Wójcik skleja Jak-1b w barwach Luftwaffe – krok po kroku

Mustangi Arma Hobby w skali 1/72

P-51B/C/Mustang Mk.III w skali 1/72 to jeden z najpopularniejszych modeli Arma Hobby. W 2022 roku otrzymał tytuł „Modell des Jahres” („Model Roku”) Modell Fana. Starsze zestawy już się wyprzedały. Zestawy „Expert” i „Model Kit”  nie będą już wznawiane, ale malowania z nich będą wracać – w nowych pudełkach. Ostatnie sztuki Mustanga rozpoznawczego F-6C (model Expert Set 70040) w grudniu oferujemy w świątecznych zestawach z bardzo dobrym rabatem!

Obecnie dostępny jest nowy zestaw podstawowy P-51B/C Mustang (70067) oraz pudełko z malowaniami polskim i brytyjskim Mustang Mk.III (70039). Pojawią się też nowe malowania. Zestaw 70041 z „Old Crow” Buda Andersona na boxarcie będzie niedługo wznowiony.

Kup modele P-51 B/C Mustang™ w sklepie Arma Hobby online:

 

Zobacz także:

Mustang 1/72 – rozkładówki i medale!

Mustang Arma Hobby w Pucharze Moosaroo!

 

This post is also available in: English