Łukasz Rym przesłał nam zdjęcia trzech Jaków-1b wykonanych razem z córkami podczas przerwy świątecznej. Sprawdźmy jak wyszły modele i jak Kaja i Dagmara bawiły się modelami Arma Hobby:

Chciałbym tym razem zaprezentować trzy modele Jaka-1b. Modele w okresie świątecznym budowałem razem z moimi córkami. Jak wiadomo model Jaka jest bardzo udany i złożenie go bardziej zaawansowanym modelarzom nie przysparza większych trudności. Ja osobiście sklejanie pierwszego Jaka-1b od Army wspominam bardzo pozytywnie.

Byłem więc ciekaw jak sklejanie tego modelu pójdzie moimi córkom. Obie zaliczają się do modelarskiej kategorii wiekowej „Młodzik” (8 i 10 lat), a ich dorobek modelarski to jeden samodzielnie wykonany, prosty model z serii Egg Plane.

Obserwując ich zmagania z modelem Jaka muszę stwierdzić, że większość etapów montażu nie sprawiała im większej trudności. Bardzo dużym problemem dla nich było natomiast podwozie, tu okazała się niezbędna pomoc. Drobne części plus konieczność zachowania geometrii sprawiły, że nie udało im się skleić tego elementu samodzielnie.

Wszystkie modele lakierowane były farbami Hataka. Praca z aerografem dla dziewczyn to też była nowość.

Jak-1b Expert Set – Galeria – Łukasz Rym

TS-11 Iskra Deluxe Set – galeria – Łukasz Rym

Hurricane Mk IIc – Galeria – Łukasz Rym

PZL P.11c – Galeria – Łukasz Rym

TS-11 R Novax Expert Set – galeria – Łukasz Rym

Zobacz jeszcze:

Trzech pilotów z GC 3 Normandie

1 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” 1943-45

This post is also available in: English