Nasz filipiński przyjaciel Enzo Acorda zbudował model P-39Q Airacobry w malowaniu sowieckiego pilota z pięknym nose-artem przedstawiającym orła nad morzem na tle zachodzącego słońca.

Zapraszamy do galerii!!!

Enzo Acorda napisał:

Pierwszy model w tym roku! To P-39Q Arma Hobby wykonana jako sowiecka Airacobra pilotowana przez Wiaczesława Sirotina. Użyłem kalkomanii od Foxbot Decals – były doskonałe!

Model nie był aż tak łatwy jak Ki-84, który zbudowałem przed Airacobrą. Nie obyło się bez ostrożnego montażu na sucho, wiercenia i uważnego przestrzegania instrukcji. Montaż niektórych części może wyglądać onieśmielająco, ale model okazał się dobrze zaprojektowany i nie był tak trudny, jak myślałem.

Ki-84 Hayate – Galeria – Enzo Acorda

Farby to jak zwykle Mr. Color Olive Drab i Neutral Grey. W niektórych miejscach użyłem Gunze 304 zmieszanego z khaki, aby rozjaśnić panele lub nadać im wyblakły wygląd.

Weathering został wykonany olejami i emaliami Tamiya. Użyłem buff, tan i dużo brązów wzdłuż nasady skrzydeł i w innych miejscach, które były narażone na brud i kurz. Okopcenia ze spalin zostały namalowane aerografem emalią Tamiya (XF-1 i XF-57). Zacząłem od natryśnięcia cienkiej warstwy matowej czerni, podążając za kierunkiem spalin pokazanych zgodnie z tym co widziałem w dokumentacji. Po wyschnięciu spryskałem na środku niewielką ilość buff.

Ogólnie ten zestaw dał mi dużo przyjemności z budowy. Praca nie należała do najłatwiejszych, ale była świetną zabawą. Mam na półce kolejny P-39Q Army i ich P-400. Nie mogę się doczekać powrotu do pracy nad nimi za jakiś czas.

Airacobra P-400 – Galeria – Libor Jekl

Airacobra Modelem Roku 2023 – Medalowa Promocja!

Zamów w Medalowej Promocji:

 

Zobacz także:

P-39Q Airacobra 'Old Crow’ – Galeria – Tomofumi Tsukada

P-39N Airacobra – Malowanie i oznakowanie

This post is also available in: English