Model prototypowego myśliwca Zygmunta Puławskiego – PZL P.8/I trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Żywiczna replika w skali 1/48 jest jednym z modelarskich prezentów, który proponujemy na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Zobacz zdjęcia części modelu i sam sprawdź, czy jest to model dla Ciebie!

ah-49009-boxart

Samolot PZL P.8/I

PZL P.8 to nietypowa konstrukcja Zygmunta Puławskiego. Wyposażony w silnik rzędowy rasowy myśliwiec bardzo dobrze zaprezentował się na tle napędzanego silnikiem gwiazdowym PZL P.6/P.7. Na małej wysokości osiągał rekordową prędkość 350 km/h. Konkurent PZL P.7 miał jednak lepsze osiągi wysokościowe. Wojsko preferowało silniki gwiazdowe – produkowane w kraju. Dla tego do produkcji seryjnej weszła seria P.7a-P.11c-P.24. Natomiast PZL P.8 pozostaje w pamięci jako rasowy i piękny samolot rekordowy.

Model PZL P.8/I w skali 1/48

Model PZL P.8/I z Arma Hobby w skali 1/48 został zaprojektowany 3D przez Kubę Bomersbacha. Główna myślą przy projektowaniu było ułatwienie pracy modelarzowi. Stąd mała liczba części dobrze spasowanych pozwalających na szybki montaż. Jednokolorowa, srebrna kolorystyka pozwala na ukończenie modelu „z pudełka” nawet poprzez weekend.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Model wejdzie do sprzedaży najprawdopodobniej za tydzień. Zobacz zdjęcia, renderingi i rys historyczny na stronie sklepu Arma Hobby. Pamiętaj o zapisaniu się na newsletter, dzięki temu nie przegapisz nowości i promocji w naszym sklepie.

This post is also available in: English