Model P-51B Mustang™ jest dobrze znany modelarzom, a w naszej galerii znajdziecie wiele pięknie sklejonych modeli. Na YouTube jest mnóstwo świetnych filmów pokazujących, jak złożyć ten model. Co więc wyróżnia zestaw Deluxe Set? Zajrzyjmy do środka!

Podwójny Mustang z Arma Hobby

Po otwarciu pudełka modelarz znajdzie dwie osobne torebki z kompletnym modelem, bezpiecznie zapakowane akcesoria 3D, instrukcję oraz ogromną kalkomanię z ośmioma wersjami malowania i oznakowania oraz maski do kabiny i kół.

Sklejamy Mustanga™ – porady modelarskie

Wypraski Modelu

Wypraski są zapakowane w oddzielne komplety, co zabezpiecza model w przypadku składania tylko jednego z nich w danym momencie lub przy dzieleniu się modelem z kolegą. Wewnątrz torebki znajdziemy osobno zapakowane oszklenie, chronione przed mimowolnym zarysowaniem.

Same wypraski pozwalają na wykonanie z pudełka wariantów P-51B/C oraz rozpoznawczego F-6C. Znajdziecie na nich alternatywne części:

  • Panele na pokrywie silnika – 3 rodzaje
  • Kilka wariantów sprzętu radiowego
  • Zbiornik paliwa w kadłubie
  • Dwa rodzaje owiewki kabiny, każda w pozycji otwartej i zamkniętej
  • Okna przedziału fotograficznego
  • Płetwa statecznika pionowego
  • Dwa rodzaje podskrzydłowych zbiorników paliwa
  • Bomby 250 funtowe

In-Box zestawu P-51 B/C Mustang™ Expert

Akcesoria 3D do Mustanga

Zestaw luksusowy musi zawierać bogate dodatki. Dwa komplety akcesoriów wydrukowanych w 3D zawierają fotel pilota z pasami, rury wydechowe i siatkę chłodnicy. Fotel i rury mają swoje warianty, więc po wykonaniu dwóch modeli z tego zestawu zostaną Ci jeszcze jeden fotel i dwa komplety rur, które będą idealne do kolejnego Mustanga z Arma Hobby (lub nawet innego producenta).

Kalkomania do Podwójnego Mustanga

Kalkomania zawiera osiem opcji oznakowania modelu, wszystkie dla produkcyjnej wersji P-51B. Zadbaliśmy o różnorodność kamuflaży i oznaczeń. Dwa samoloty są w barwach Polskich Sił Powietrznych w malowaniu RAF oraz sześć barwach amerykańskich z Europejskiego Teatru Działań Wojennych, w tym cztery z pasami inwazyjnymi. Modele reprezentują ciekawe pod warianty samolotu, różniące się rodzajem kabiny, płetwą usterzenia, rurami wydechowymi i uzbrojeniem.

Instrukcja Modelu

Instrukcja przeprowadzi Cię bezpiecznie przez liczne wersje Mustanga, które możesz wykonać z tego zestawu Deluxe. Jasno oznaczone jest użycie akcesoriów 3D i różnice w drobnych elementach między wersjami. Instrukcja malowania sugeruje rodzaj uzbrojenia (bomby, rodzaje zbiorników paliwa).

Zdjęcia Zbyszek Malicki i Grzegorz Mazurowski

Spodobał Ci się ten model?

Zajrzyj do sklepu Arma Hobby i pamiętaj, że liczba egzemplarzy zestawu Deluxe jest ograniczona.

Zamów model P-51B Deluxe Set online w sklepie Armahobby.pl teraz!

Zobacz jeszcze:

Nowy zestaw: P-51B Mustang Deluxe Set 1/72 – front europejski

Wszystko co chcecie wiedzieć o Mustangu z Arma Hobby i nie boicie się pytać

Mustang Mk. III Skalskiego – Galeria – Robert Wójcik

This post is also available in: English