Rozpoczynamy dzisiaj serię jesiennych nowości Arma Hobby, w kolejce czekają trzy nowe modele. Na pierwszy ogień idzie najprostszy z nich – Hurricane Mk IIb. Czym wyróżnia się ten model, jakie dodatkowe opcje przygotowaliśmy dla modelarzy? Zobaczmy!

Każdy model to wyzwanie projektowe, chcemy aby kolejny produkt wniósł coś nowego, podniósł nam poprzeczkę trochę wyżej. Jako pierwszy z trzech nowości na  zakończenie roku wybraliśmy Hurricane IIb, wersję z 12 karabinami maszynowymi, używaną głownie w wersji bombowej „Hurribomber”. Na modelu przetestowaliśmy ugięcie blachy poszycia i pierwsze wnioski pokazują, że trzeba zaprojektować je mocniej w kolejnych modelach.

Boxart Hurricane Mk IIb, malował Piotr Forkasiewicz

Części plastikowe

Model zawiera dwie ramki plastikowe, pierwsza z zestawu Hurricane Mk IIc, i druga ze skrzydłem wersji Mk IIb, oraz podwieszeniami: bombami i zbiornikami. Pozwalają one na wykonanie modelu w wariancie Hurribomber i Intruder. Nadają one bardziej bojowy, agresywny wygląd sylwetce zarówno wersji Mk IIc jak i Mk IIb. Dodatkowo ramka zawiera wczesne kółko ogonowe i rury wydechowe, przydatne przy wykonaniu wczesnych modeli Hurricane Mk II.

Próbny wtrysk ramki Hurricane Mk IIb

Renderingi 3D

Warianty rur wydechowych

Warianty kółka ogonowego

Warianty podwieszeń

 

Hurricane Mk IIc – myśliwiec na każdą porę, w nocy i w dzień

Dodatkową ramką jest nowe oszklenie. Pierwsza forma uległa uszkodzeniu, i szybko zamówiliśmy nową. W projekcie poprawiliśmy grubość owiewki. Części wchodzą do wszystkich wersji Hurricane wyprodukowanych po zmianie formy. Jeżeli chcecie dokupić sobie nowe oszklenie do posiadanych już modeli Hurricane, napiszcie o tym w komentarzach. Pomyślimy o jakiejś fajnej promocji w naszym sklepie internetowym.

Model sklejony z próbnych wtrysków


Plany wydawnicze

Jako pierwszy zestaw zostanie wypuszczony Hurricane Mk IIb/c Expert Set, z sześcioma wersjami malowania i oznakowania. W przyszłości przewidujemy pudełka Model Kit wersji Mk IIb i Mk IIb trop i prawdopodobnie Edycje Limitowane. W pierwszej kolejności wyjdą jednak „Experty” nowych modeli. Model Hurricane Mk IIc w skali 1/48 planowany jest po nowym roku, wymaga jeszcze dopracowania.

Seria Hurricane w skali 1/72 będzie kontynuowana, o ile nadal będzie zainteresowanie ze strony modelarzy. W grę mogą wchodzić Sea Hurricane IIc i Hurricane IId.

Jak kupić Hurricane Mk IIb/c?

Model można już zobaczyć w naszym sklepie, wkrótce zaczniemy preordery. Dostępne będą pakiety z dodatkowymi ramkami plastikowymi. Wysyłkę zaczynamy od 28 września 2020.

  • Zobacz model w sklepie link

Podziękowania

Dziękujemy modelarzom biorącym udział obstawianiu co będzie naszym kolejnym modelem. Obstawialiście mnóstwo fajnych typów, wiele z nich na pewno trafi gdzieś do naszej kolejki. Do niektórych z nich będziemy musieli się dłużej przygotować, ale mamy nadzieję, że warto będzie czekać. Dyskusje o potencjalnych  nowościach odbieramy jako wyraz waszego zaufania do naszych możliwości. Postaramy się go nie zawieść. Zgodnie z naszą zasadą nie komentujemy konkretnych propozycji modeli i nie składamy przedwczesnych obietnic.

  • Konkurs nowy model Arma Hobby na PWM link
  • Dyskusja na Brtimodellerze link
  • Dyskusja przed zapowiedzią modelu na Facebooku:

Już jutro – zapowiedź kolejnego modelu plastikowego Arma Hobby. Zapraszamy w piątek po południu na Facebook, bloga i do sklepu.#armahobby #nowość

Opublikowany przez Arma Hobby Model Kits Czwartek, 20 sierpnia 2020

Zdjęcia i renderingi – Marcin Ciepierski, Arma Hobby

This post is also available in: English