Koledzy z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego przeprowadzili spontaniczny projekt grupowy poświęcony samolotowi FM-2 Wildcat. Trzy modele z zestawu Expert Set zostały wykonane przez Marka Filzka, Marcina Wawrzynkowskiego i Wojciecha Sokołowskiego.

Początkowo nic nie wskazywało, że testowanie nowego modelu Arma Hobby, czyli myśliwca FM-2 Wildcat przerodzi się w projekt grupowy. Klejeniem tych modeli mieli zając się Marek, Marcin i Wojtek. Każdy z nich zaczął w innym czasie i przyjął inną koncepcję i schemat malowania. Ponieważ zakończenie prac nad wszystkimi trzema replikami zbiegło się w czasie, postanowiliśmy zaprezentować je razem, jako projekt grupowy.

Ponieważ Arma Hobby znana jest z tego, że wszystkie schematy malowania w ich modelach, są poparte bardzo wnikliwą analizą historyczną, ten projekt okazał się najbardziej różnorodny i mamy nadzieję interesujący ze wszystkich, jakie do tej pory udało nam się wykonać. Dzięki naszym modelom można poznać trzy ciekawe epizody II Wojny Światowej, które spina z sobą samolot myśliwski FM-2 Wildcat, który brał w nich udział.

Zobacz artykuł na Koszalińskim Portalu Modelarskim link

Mogą Cię zainteresować:

Model FM-2 Wildcat Expert Set w sklepie Arma Hobby link 

FM-2 Wildcat Expert Set – Galeria – Tomáš Macourek

 

This post is also available in: English