Z wielką przyjemnością przedstawiam dzisiaj najnowszy projekt Arma Hobby w skali 1/72. Model samolotu Ki-84 Hayate (Wichura, w alianckim kodzie: Frank) to pierwszy przedstawiciel samolotów Państw Osi w naszej ofercie. Jest to także pierwszy model zaprojektowany w poszerzonym zespole naszej firmy.

Model Ki-84

Hayate to bardzo ciekawy samolot wśród japońskich myśliwców. Swoich osiągów nie zawdzięcza lekkiej konstrukcji. To szybka, zwrotna, mocna i wytrzymała maszyna o dużej sile ognia, zdolna przeciwstawić się nowym samolotom przeciwnika. Hayate walczył na rożnych frontach Drugiej Wojny Światowej na Dalekim Wschodzie, od Mandżurii po Filipiny. Wykonywał zarówno przechwycenia bombowców Boeing B-29 Superfortress jak i bombardowania oraz misje samobójcze kamikaze.

Ki-84 Otsu, 104. Sentai, baza w Ota, Japonia, sierpień 1945 r. Malował Koike Shigeo

Przedsprzedaż Hayate

Model Arma Hobby wchodzi dzisiaj do przedsprzedaży. W naszym sklepie przyjmujemy zamówienia, wysyłki planujemy w pierwszej połowie kwietnia. Na pierwszy ogień idzie 70051 Nakajima Ki-84 Hayate Expert Set z blaszką, maskami i kalkomanią dla sześciu rożnych wariantów malowania i oznakowania.

Więcej o projekcie

W najbliższych tygodniach przedstawimy na stronach armahobbynews.pl artykuły o modelu, historii samolotów których oznakowanie wybraliśmy dla tego pudełka oraz zaprezentujemy kulisy powstania modelu. Jest to pierwszy model, którego projektowanie wykonał nasz drugi zespół projektowy: Maciek Wroński (3D) i Zbyszek Malicki (szef projektu).

Nad przebiegiem prac czuwał Marcin Ciepierski (projektant wszystkich naszych dotychczasowych modeli), a konsultacje historyczne zapewnił Jarek Jaworski. Przekonacie się, że nowe osoby świetnie zrealizowały projekt w znanym Wam już stylu Arma Hobby.

Renderingi modelu

Zobacz jeszcze:

Zmienne dzieje samolotu P-51C Mustang „Evalina”

This post is also available in: English