Dzisiaj kilka słów o kalkomaniach do premierowych modeli PZL P.11c w skali 1/72. Model Expert Set ma tradycyjnie kalkomanie włoskiego Cartografa.  Junior zaś polskiego Techmodu, ale z modyfikacją.  Zobacz na czym polega zmiana!

Cartograf jest niekwestionowanym światowym liderem w produkcji kalkomanii do modeli. Jego oznaczenia gwarantują dokładność do najdrobniejszych detali i dobre odwzorowywanie nawet najbardziej zróżnicowanej powierzchni modelu. Dla tego perfekcyjnie pasują do modeli z pokryciem falistą blachą i z brzechwami podskrzydłowymi. Nasze kalkomanie maja półmatowe wykończenie, odpowiednie dla samolotów PZL w skali 1/72.

kalkomanie do modelu p.11c 1/72

Techmod produkuje bardzo dobrze wydrukowane kalkomanie, cienkie i dobrze wchodzące w linie podziału blach. W ostatnim czasie modelarze narzekali na zawijanie się cienkich kalkomanii i ich rozciągnie mogące prowadzić do zniekształcenia oznaczeń. Takie właściwości mogą utrudnić prawidłowe wykończenie modelu przez początkujących modelarzy lub młodzież, dlatego postanowiliśmy zmierzyć się z tym problemem.

Przeprowadziliśmy razem z Techmodem testy i nowe kalkomanie do P.11c są właśnie sprawdzianem naszych wyników. Kalkomania jest bardziej odporna, daje się łatwo przesuwać po powierzchni modelu. Reaguje na płyny do zmiękczania kalkomanii, ale w wielu przypadkach wystarczy dociśnięcie wacikiem lub nawet paznokciem. Kalkomania ma błyszczące wykończenie i będzie wymagać pokrycia lakierem półmatowym. Wykończenie matowe, a nawet półmatowe mogłoby za bardzo usztywnić kalkomanię, czyniąc ją zbyt twardą. Jesteśmy bardzo ciekawi waszych opinii, i jeżeli będą pozytywne, to pewnie i inni polscy producenci zdecydują się poprawić swoje kalkomanie.

p.11c decals 1/72