Minął bardzo owocny rok w Arma Hobby. Dwa kolejne modele, Jak-1b i Hurricane IIc spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem modelarzy. Na forach modelarskich trwają dociekania, co nowego planujemy na rok 2020? Dzisiaj uchylamy rąbka tajemnicy.

Koniec dylematu jednej ramki

Modele Arma Hobby były znane z tego, że części modelu mieściły się na jednej szarej ramce (plus przezroczyste oszklenie). Za takim ułożeniem przemawiały prostota oraz względy ekonomiczne. Jesteśmy małą firmą i koszt form ma oczywiście dla nas bardzo duże znaczenie. Wypuszczenie modelu jednoramkowego skracało proces od projektowania do wypuszczenia modelu, nie musieliśmy czekać na druga ramkę. Nadszedł teraz czas na rozwinięcie skrzydeł i podzielenie modelu na dwie formy. Na formę dla części wspólnych między wersjami i na formę (formy) odpowiadającą za poszczególne wersje samolotu.

Kiedy wypuszczaliśmy modele Hurricane „wieloformowość” była dla nas zbyt dużym wyzwaniem. Dla tego poszczególne wersje wyszły jako osobne, pojedyncze ramki. Projekt ten będzie kontynuowany w przyszłym roku. O tym jakie to będą wersje będziemy informować później.

Kontynuacje poprzednich modeli

Wypuszczenie nowych wersji Hurricane nastąpi dopiero po wyprodukowaniu kilku zupełnie nowych modeli. W najbliższym czasie nie planujemy innych wariantów myśliwca Jak-1. Także wersje PZL P.11/24 nie będą kontynuowane, w związku z zagarnięciem tematu przez dużą firmę modelarską.

Co dalej w Arma Hobby?

Gorąco dziękujemy za dyskusje i „obstawianie” co będzie naszym kolejnym modelem na forach PWM, Modelforum.cz i Britmodeler. Jest tego tak dużo, że wypuszczenie każdego z tych modeli to byłby program na lata. Nie wszystkie z tych pomysłów są możliwe do zrealizowania. Kolejne nasze modele będą wybierane spośród popularnych tematów międzynarodowych, najchętniej, choć nie zawsze w związku z polskim lotnictwem. Chcielibyśmy wyprodukować trzy – cztery nowe projekty modeli w roku, w pierwszej kolejności jednosilnikowych myśliwców z drugiej wojny światowej.

Pierwszym projektem na rok 2020, przewidywanym na luty-marzec jest samolot pokładowy FM-2 Wildcat. Będą wypuszczone trzy pudełka:

  • 70031 FM-2 Wildcat Expert Set
  • 70032 Wildcat Mk VI Model Kit
  • 70033 FM-2 Wildcat Model Kit

W sklepie Arma Hobby znajdziesz je w dziale zapowiedzi i w kategorii Wildcat. Więcej o zawartości modeli, wariantach malowania podamy wkrótce. Projekt będzie kontynuowany za jakiś czas w wersji F4F-4 Wildcat.

Kolejny projekt modelu jest planowany na maj-czerwiec 2020 i zostanie przedstawiony w późniejszym terminie.

Najbliższe nowości i promocje.

W styczniu wejdzie do sprzedaży kolejne pudełko Hurricane Mk IIc. Dzięki dyskusjom na łamach armahobbynews.pl zdecydowaliśmy się na zmianę jednego malowania, ponieważ poprzednio wybrany wariant miał wcześniejszą wersję kółka ogonowego. Prawdopodobnie zmienimy też jedno malowanie w zestawie Hurricane Mk IIc trop. Serdecznie podziękowania dla Letalina za pomoc w dobraniu właściwych malowań.

Razem z wypuszczeniem modelu dodamy do naszego sklepu kolejne akcesoria do modeli Arma Hobby, w tym lufy toczone Master. Przez krótki okres czasu będą wtedy dostępne ramki plastikowe, tzw „overtrees” i w korzystnych pakietach z pełnymi modelami. Jeżeli chcesz złowić tę okazję i dowiedzieć się na bieżąco o nowościach Arma Hobby – zapisz się na newsletter tutaj.

This post is also available in: English