Długo oczekiwany model niespodzianka na koniec roku 2020 to PZL P.11c w skali 1/48. Ten mały samolot stanowi duży krok w rozwoju Arma Hobby. Przygotowując go staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom, które wyrażaliście na forach, w social mediach i przesyłanych do nas emailach.

Skąd pomysł na jedenastkę w 1/48?

Słuchamy uważnie opinii modelarzy, i z bardzo wielu propozycji samolotów, które chcielibyście znaleźć w ofercie Arma Hobby, ciągle przewijał się wątek skali 1/48 i powrotu do polskiej tematyki. W tym modelu połączyliśmy, na tyle na ile było to możliwe, prośby modelarzy polskich i zagranicznych. Pierwszy krok w duża skalę to wyzwanie. Inaczej wyglądają w niej detale, większa powierzchnia i objętość modelu wymaga przemyślenia warunków technicznych i uwzględnienia innych ograniczeń technologii. Model P.11c idealnie nadawał się do przetestowania nowej skali. Jest on wstępem do Hurricane Mk IIc w 1/48, który jest już w przygotowaniu w narzędziowni.

  • Uwaga! Zapowiedzi 1/72 na 2021 już 30 grudnia 2020. Śledź nas na Facebooku i najlepiej zapisz się na newsletter, a otrzymasz więcej wiadomości o naszych planach emailem.

Model P.11c w skali 1/48 był pierwotnie planowany jako niespodzianka na październik 2020. Niestety warunki w jakich teraz żyjemy nie pozwoliły na to. Stawiamy na jakość i ciągle powracająca kwarantanna pracowników w Arma Hobby i w narzędziowni opóźniła nasze plany. Model będzie dostępny do wysyłki w styczniu (ciągle mamy nadzieję że uda się przed końcem roku) i od dzisiaj przyjmujemy preordery, zaczynamy przedsprzedaż!

W przedsprzedaży oprócz modelu dostaniesz wydruk box-artu (malował Piotr Forkasiewicz) w formacie A4 oraz emailem voucher do wydrukowania, przydatny jeżeli zamówisz model jako prezent. Możesz go dać w kopercie jako prezent wigilijny.

Co będzie w modelu?

Jedna duża ramka szarego plastiku, i owiewka. Kalkomania w formacie 18×13 cm z czterema wspaniałymi malowaniami samolotu. Blaszka fototrawiona i maski do kabiny. Zobacz więcej szczegółów w sklepie:

W kolejnych dniach zaczniemy publikować na naszym blogu artykuły historyczne o malowaniach. Autorów nie trzeba przedstawiać, są nimi Marek Rogusz, Wojtek Matusiak i Grzegorz Mazurowski. Pokażemy też detale modelu i akcesoria. Dokładnie obfotografujemy próbne wtryski jak tylko będą dostępne.

Renderingi modelu

 

This post is also available in: English