Arma Hobby wprowadza do sprzedaży kolejny model słynnej „siódemki”. Czym różni się model PZL P.7a Expert Set 1939 od pozostałych modeli tego samolotu? Zaglądamy do pudełka najnowszego modelu!

Samolot PZL P.7a to szczególna maszyna w dziejach polskiego lotnictwa. Pierwszy seryjny samolot myśliwski polskiej konstrukcji, który w momencie wprowadzenia do służby był w absolutnej czołówce światowej. Kiedy mocarstwa światowe używały dwupłatów krytych płótnem, polskie Lotnictwo Wojskowe miało masowy całkowicie metalowy jednopłat o konstrukcji półskorupowej.

Dzięki PZL P.7a całe pokolenie polskich pilotów zostało wyszkolone i przygotowane do zbliżającej się wojny. Zastąpiony w jednostkach liniowych przez P.11a/c trafił do szkolenia i do nowych eskadr sformowanych przed wybuchem wojny. Wprawdzie w 1939 roku samolot był już przestarzały i zużyty, to jednak dzięki mocnej, doskonale manewrującej konstrukcji i kunsztowi pilotów był nie łatwym przeciwnikiem dla myśliwców Luftwaffe. Walcząc na PZL P.7a piloci trzech eskadr uzyskali kilka zwycięstw powietrznych. To im własnie poświęcony jest omawiany model.

70007 P.7a Expert Set

Części plastikowe

Model zawiera oczywiście części plastikowe wspólne dla wszystkich wersji modelu P.7a z Arma Hobby i oszklenie do P.7a, P.11c.

 

Dodatki z  Expert set

Model P.7a należy do standardu Expert Set – jest przeznaczony dla zaawansowanych modelarzy i zawiera dodatkowe akcesoria waloryzujące, podobnie jak poprzedni zestaw w tym standardzie. W zestawie znajdziesz większa niż w Junior Set blaszkę z detalami fototrawionymi. Malowanie oszklenia kabiny i kół ułatwią nacięte laserowo folie maskujące.

Zestaw uzupełnia kalkomania Cartograf  z oznaczeniami czterech samolotów z Kampanii Wrześniowej 1939 roku.

Wersje oznakowania

Oto cztery wersje oznakowania dostępne w modelu P.7a Expert Set 1939:

Arma Hobby - PZLP.7a ppor Erwina Kawnika

  • PZL P.7a, 123. Eskadra Myśliwska z Krakowa. Samolot pilotowany przez ppor. Erwina Kawnika podczas obrony Warszawy na początku wrzesnia 1939, jedno zwycięstwo powietrzne zespołowe, zobacz więcej…

PZL P.7a 151 eskadra myśliwska

  • PZL P.7a, 151. Eskadra Myśliwska z Wilna, w 1939 r. walcząca w składzie SGO „Narew”. Samolot używany przez ppor. Zygmunta Kinela, zobacz więcej…

P.7a 162 Eskadra Myśliwska

  • PZL P.7a, 162. Eskadra Myśliwska ze Lwowa, w 1939 r. walcząca w składzie Armii „Łódź”.

P.7a 162 EM, Zadroziński

  • PZL P.7a, 162. Eskadra Myśliwska ze Lwowa, w 1939 r. walcząca w składzie Armii „Łódź”. Samolot pilotowany przez ppor. Zdzisława Zadrozińskiego (uzyskał trzy zestrzelenia we wrześniu 1939 r.).

Linki

Dowiedz się więcej o modelach PZL P.7a, zobacz historię samolotów tutaj.

Pobierz instrukcje pdf (2,15MB) stąd

70007 P.7a Expert Set.

Kup model PZL P.7a Expert Set 1939

i inne modele PZL w sklepie modelarskim Arma Hobby

 

This post is also available in: English