Model P.11c jest w sprzedaży dopiero od dwóch miesięcy, a akcesoria do tego modelu pojawiły się już w ofercie kilku producentów. Czeski Eduard przygotował na maj 2021 najbardziej kompleksowy zestaw. Inni producenci zdążyli już przestawić wartościowe dodatki.

Obok blaszek i masek Eduarda dostępne są też akcesoria Master Model i Yahu, o nich w dalszej części artykułu.

Zestawy Eduarda do P.11c 1/48

Zestaw blaszek fototrawionych Eduarda jest najbardziej rozbudowanym dodatkiem do P.11c. Częściowo pokrywa się z zawartością blaszki z modelu P.11c Expert Set, czeski producent dodał jednak od siebie kilka bardzo interesujących części.

Zawiera on, obok malowanych: tablicy przyrządów i dźwigni sterowania silnikiem wybrane elementy kratownicy kabiny, pokrywy luków km (tylko bliższa parę), zaczepy nabojów rakietnicy itp.

Detale zewnętrzne to przede wszystkim stożek przodu kadłuba z otwartymi otworami wentylacyjnymi, osobne rynny na lufy km w bokach kadłuba oraz kratownica wiatrochronu. Elementy te bardzo przydadzą się modelarzom pragnącym przekroczyć ograniczenia technologii wtryskowej plastiku.

Dodatkowymi zestawami Eduarda są malowane stalowe pasy  (brakuje w nich środkowego paska, umieszczonego między nogami pilota) oraz maski.

Dla kogo zestaw Eduarda? Dla modelarzy pragnących waloryzować model jeszcze bardziej niż na to pozwala zestaw Expert Set. Wartość zestawu wzrośnie, w przypadku pojawienia się w sprzedaży P.11c Model Kit. Zestawy Eduard są już dostępne w przedsprzedaży w sklepie Arma Hobby

Zestaw Master Model do P.11c 1/48

Zestaw polskiego Mastera to trochę więcej, niż spodziewalibyśmy się myśląc o lufach. Obok wysokiej jakości czterech luf karabinów maszynowych w zestawie otrzymujemy jeszcze bardzo ładny celownik (wersja z instrukcji płatowca a nie jak w modelu – z egzemplarza muzealnego) i jeszcze ładniejszą dysze Ventiriego.

Tablica przyrządów do P.11c Yahu 1/48

Polski producent przygotował najlepiej zdetalowaną tablicę przyrządów do jedenastki. Tradycyjnie jest to element gotowy do wklejenia do modelu. W zestawie brakuje żółtych pokręteł na tablicy (można wziąć z modelu) oraz bocznej tabliczki z dwoma zegarami.

Zobacz jeszcze:

Instrukcja PZL P.11c Expert Set 1/48

P.11c w 1/48: montaż kabiny – krok po kroku

This post is also available in: English