Mój drugi Hurricane 1/48 z Arma Hobby, sklejony w krótkim czasie. Tym razem wersja tropikalna w malowaniu z Burmy w 1944 roku. Przeczytaj jak malowałem ten model i zobacz zdjęcia w galerii.

Pierwszy sklejony Hurricane był „rozpoznaniem bojem”, wypracowałem kilka drobnych dodatków (okablowanie podwozia, rurki w chłodnicy itd.). Model sklejał się bardzo dobrze, malowanie było moim sprawdzianem w większej od 1/72 skali. Wyciągnąłem z niego wniosek, żeby nie przesadzić z washem. Rzeźba powierzchni modelu była tak wyraźna, że pokrycie olejnym brudem zbyt mocno chwyciło detale, czyniąc model trochę zbyt ciemnym. Modelarze obyci ze skala 1/48 zapewne poradziliby sobie lepiej, ja musiałem spróbować aby się przekonać. Za rada kolegów przyszlifowałem nity. Dodatkowo zmieniłem sposób nakładania washa.

Malowanie modelu

Tym razem pomalowałem model podobnie jak poprzedni, pokrywając go srebrnym Gunze C08. Wybrane panele maskowałem taśmą maskująca Hobby2000 5mm i moim ulubionym maskolem Ammo Mig. Następnie naniosłem aerografem plamki przy pomocy szablonów Ammo Mig i elastycznego AK-Interactive. Po zdjęciu masek uzyskałem ładnie wyodrębnione wybrane elementy powierzchni. W tym momencie użyłem washa, mając nadzieję, że będzie on widoczny spod ostatecznego koloru. Srebrny podkład bardzo ładnie rozjaśnia następne warstwy, i wolę te metodę niż „black basing”.

Potem malowałem kamuflaż z „wolnej ręki” aby uzyskać płynne przejścia kamuflażu na górnych powierzchniach. Ostrą granicę z kolorem dolnej powierzchni uzyskałem przy pomocy taśmy maskującej.

Model powstawał na szybko, więc weathering jest na razie symboliczny. Przygotowuję dioramę z modelem, która mam nadzieje wkrótce pokazać na stronach armahobbynews.pl. Wtedy dopracuję weathering modelu. I poprawię błędny kołpak śmigła.

Zdjęcia modelu

Jak sklejał się pierwszy Hurricane 1/48 z Arma Hobby?

1/48 Hurricane IIc – Galeria – Marcin Ciepierski

Nity, śruby, dzusy – Hurricane pod mikroskopem

Hurricane Mk IIC 1/48 – sklejony model testowy

Zobacz także:

 

„Flip the Frog”, Hurricane Mk IIc z 34 Dywizjonu

Stewart ”Bomb” Finney i jego Hurricane Mk.IIc

This post is also available in: English