Kończy się bardzo udany rok dla Arma Hobby. Od grudnia 2021 zdołaliśmy wprowadzić trzy nowe modele w skali 1/72, P-51B/C Mustang, Ki-84 Hayate i P-39 Airacobra. Był to kolejny rok szybkiego wzrostu naszej firmy. Dzisiaj stajemy przed następnym etapem rozwoju. Co czeka nas w 2023?

Arma Hobby powiększa się

W ciągu ostatniego roku zwiększyliśmy dwukrotnie zarówno zatrudnienie (z 3 do 6 osób na pełnym etacie nie licząc właścicieli) jak i powierzchnię magazynową. W naszej obecnej siedzibie wyczerpaliśmy już możliwości rozwoju na tych polach. Nie zatrzymujemy się jednak w rozwijaniu oferty i wprowadzaniu kolejnych modeli.

Pierwszym i najbardziej oczekiwanym modelem w Nowym Roku jest Hurricane Mk IIc w skali 1/48. Trudno nie czuć Waszego oczekiwania, ilość zapytań na FB, na forach i poprzez email oraz sklep internetowy jest przytłaczająca. Sam model to dla nas ogromne wyzwanie. Jego wdrożenie to wysiłek porównywalny do trzech modeli w skali 1/72! Szczęśliwie udało się nam pokonać trudności i wypuszczenie modelu jest przewidywane na koniec pierwszego kwartału 2023. Pierwsza ukaże się wersja „IIc” z trzema malowaniami i maskami do malowania kabiny i kół. Po niej wersja „trop” i najprawdopodobniej Sea Hurricane IIc. Wypuszczenie tych wersji zajmie co najmniej rok.

Po Hurricane 1/48 przyjdzie kolej na P-51D/K w skali 1/72. W zanadrzu mamy jeszcze gotowe inne projekty. Ich wdrożenie będzie zależeć od tempa sprzedaży nowości i od przepustowości narzędziowni.

Do czasu wypuszczenia Hurricane 1/48 planujemy kolejne modele 1/72: Hurricane IId (styczeń 2023) oraz Ki-84 Hayate – z malowaniami Kamikaze (luty 2023). W dalszej kolejności są warianty P-39 Airacobra i wznowienia wyprzedanych modeli w nowym wydaniu (maski i kalkomania). W drugiej połowie roku przewidujemy Sea Hurricane IIc w skali 1/72, ale dopiero po wyprzedaniu się Sea Hurricane Mk Ib.

Hurricane Mk.IID – malowania z zestawu

Kolejne wyzwania

W przyszłym roku będziemy starali się zmierzyć z dwoma ograniczeniami. Najważniejszym są moce produkcyjne narzędziowni. Drugim jest brak miejsca w naszej siedzibie. Jest to jedna z przyczyn, dla których zmieniamy pudełka modeli. Zrezygnowaliśmy z podziału na zestawy Expert i Model Kit i zmniejszamy liczbę wariantów danego modelu. Nie wszystkie nowe pudełka będą dostępne w tym samym czasie. Pozwoli nam to na pomieszczenie się na tej powierzchni, którą mamy do dyspozycji i wypuszczanie nowych projektów.

W poprzednim roku staraliśmy się dopracować nasze zestawy. Pytaliśmy naszych subskrybentów, które akcesoria chcą widzieć w nowych pudełkach. Projektowaliśmy nowe modele z założeniem, żeby nie wymagały blaszek, które okazały się najmniej potrzebnym dodatkiem w opinii respondentów. Rozpoczęliśmy też próby z dodatkami 3D. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, i planujemy standardowo dodawać je do podwójnych modeli serii Deluxe Set oraz w wybranych podwersjach modeli. Wiemy, że chcecie używać ich także ze standardowymi modelami. Dodatki 3D były dostępne z modelami premierowymi, ale ta formuła nie jest jeszcze dopracowana. Nie chcemy masowo produkować akcesoriów 3D i nie mamy takich możliwości w naszej siedzibie. Chcemy pozostać tylko producentem modeli plastikowych. Szukamy teraz właściwej formuły, która pozwoli na zapewnienie Wam dostępu do tych druków 3D, rozważamy wejście w kooperację z firmą produkującą akcesoria lub inne możliwe rozwiązania. Mamy nadzieję uporządkować tę sprawę do wypuszczenia Hurricane w skali 1/48.

Masz pytania lub komentarze? Skomentuj pod tym artykułem!

Promocja noworoczna

Jeżeli chcesz sprawdzić akcesoria 3D do modeli Arma Hobby, skorzystaj z promocji „Wietrzenie Magazynu”. Obok modeli innych producentów z rabatem 15-40 % oferujemy dziewięć wybranych modeli Arma Hobby z bezpłatnymi akcesoriami.

Promocja ważna do 2 stycznia 2023. Każdy zakup wspiera rozwój kolejnych modeli!

This post is also available in: enEnglish