Zapowiadany model PZL P.7a wchodzi w fazę produkcji form. Model w skali 1/72 ukaże się już w tym roku. Zobacz renderingi modelu i dowiedz się więcej o planach wydawniczych.

Model PZL P.7a

PZL P.7a, pierwszy seryjny myśliwiec Puławskiego był dużym osiągnięciem polskiej myśli technicznej. Prawdopodobnie pierwszy na świecie seryjny wolnonośny jednopłat z całkowicie metalową konstrukcją wyprzedził zaawansowaniem rozwiązań technicznych wiele maszyn znanych z początku drugiej wojny światowej, takich jak np. kryty płótnem Hurricane.

PZL_P7

Zdjęcie: Wikipedia

Model plastikowy w skali 1/72 jest także pierwszym „wielkoseryjnym” modelem myśliwca Puławskiego z Arma Hobby. Forma będzie produkowana w Polsce w specjalistycznej firmie, która gwarantuje lepszą narzędziownię niż azjatycki producent form do TS-11 Iskra. Dużą zaleta będzie możliwość kontroli procesu produkcji na bieżąco. Mamy duże nadzieje na wypuszczenie w stosunkowo krótkim czasie serii modeli, które ucieszą polskich modelarzy!

render_pzl_p7a_001  render_pzl_p7a_005

Wyzwaniem jest prawidłowe wykonanie blachy falistej na skrzydłach. Model P.7a ma być testem jakości, który pozwoli nam wykonać kolejny model plastikowy z serii myśliwców Puławskiego na oczekiwanym przez modelarzy poziomie.

render_pzl_p7a_002 render_pzl_p7a_003

Model plastikowy PZL P.7a jest planowany na czas po wakacjach. Chcielibyśmy wypuścić go na jesieni, a najpóźniej na Święta Bożego Narodzenia 2016. Dużo zależy od płynnego finansowania, możesz dodać swoja cegiełkę kupując w sklepie Arma Hobby.

render_pzl_p7a_004

Myśliwce Puławskiego z Arma Hobby

Obok modelu plastikowego PZL P.7a planujemy w tym roku wydanie serii prototypów myśliwców Puławskiego z żywicy, tak jak pisaliśmy już w zapowiedziach 2016, i może coś jeszcze. Rytm ich wypuszczania będzie zależny od pracy nad modelami plastikowymi. Modele żywiczne będą miały niższy priorytet.

Dostajemy od Was często pytania dotyczące modelu żywicznego P.7a w skali 1/48. Na rynku był już dostępny model żywiczny i nie wiemy, czy kolejna odsłona znajdzie nabywców. Proszę o komentarze, chcecie żywicznego P.7a w 1/48? A może w 1/32? Model w dużej skali mógłby ukazać się na Święta w całkiem przystępnej cenie…

Tyle na razie o modelach PZL P.7a z plastiku i z żywicy.

This post is also available in: English