Kolejny zestaw modelu PZL P.7a przeznaczony jest dla bardziej wymagających modelarzy. Znajdziesz w nim wybór 4 przedwojennych malowań na dużej kalkomanii, wiekszą blaszkę fototrawioną oraz maski kabinowe i do kół. Zobacz jakie malowania możesz wykonać z zestawu PZL P.7a Expert Set!

Blaszka i maski kabinowe

Blaszkę fototrawioną prawdopodobnie znasz już z zestawu PZL P.7a Deluxe Set. Podobnie jest z maskami przygotowanymi przez P-Mask.

blaszki pzl p.7a photoetched parts

Malowanie i oznakowanie

Tradycyjnie zestaw Expert Set ma cztery warianty malowania i oznakowania. Obejmują one dwa malowania krakowskie, znane ze zlotu mysliwców w Warszawie. Drugi z nich ma bardzo ciekawą owiewkę kabiny pilota, od samolotu PZL P.11a/c! Kolejne dwa malowania to maszyny szkolne. Druga z nich jest przypisywana Witoldowi Urbanowiczowi, ówczesnemu instruktorowi dęblińskiej „szkoły orląt”, późniejszemu dowódcy dywizjonu 303 w Bitwie o Anglię.

Zobacz zasady malowania samolotów P.7a

P.7a 123 eskadra Expert Set

PZL P.7a, 123. Eskadra Myśliwska z Krakowa. Samolot dowódcy Eskadry kpt. pil. Mieczysława Wiórkiewicza, 1935-1936. Samolot późnej serii z zamontowanymi km PWU.

121 esk. - PZL P.7a 1/72

PZL P.7a, 121. Eskadra Myśliwska z Krakowa. 1935-1936. Samolot z km Vickers i owiewką od samolotu P.11 (zobacz).

Szkolny P.7a z LSSiB

PZL P.7a, Lotnicza Szkoła Strzelania i Bombardowania z Grudziądza. 1935.

PZL P.7a Witold Urbanowicz

PZL P.7a, Szkoła Podchorążych Lotnictwa w Dęblinie. Maszyna po przeglądzie generalnym z nowymi km PWU i przemalowana na późny polski khaki. Samolot przypisywany Witoldowi Urbanowiczowi. 1938

Kalkomania PZL P.7a 1/72 Cartograf

Kalkomanie do zestawu wydrukowała włoski Cartograf. Ich jakośc jest niezrównana!

Zobacz model PZL P.7a Expert Set w sklepie modelarskim Arma Hobby

Masz pytania, uwagi lub komentarze? Podziel się w komentarzu poniżej!

This post is also available in: English