Pierwsza diorama z modelem Hurricane pojawiła się w naszej Galerii. Willem Dierijck skleił model z zestawu Expert set i umieścił go na dioramie przedstawiającej scenę z lotniska podczas Bitwy o Anglię. Obok samolotu umieścił pojazdy, figurki rożnych producentów. Zobacz zdjęcia i przeczytaj uwagi na temat wykonania modelu i dioramy!

Ponieważ skleiłem zestaw „Expert Set” nie było potrzeby stosowania żadnych dodatków, z wyjątkiem kalkomanii do wykonania numeru seryjnego P2760, został on zbudowany prosto z pudełka z uzyciem farb Ammo Mig, AK-Interactive Real Colors oraz różnorodnymi emaliami Revell i Humbrol.
Dopasowanie jest znakomite, gdy dba się o to, aby boczne ramy kabiny były równo z punktami mocowania. Drut antenowy jest zrobiony z najcieńszej linki Uschi van der Rosten. Weathering odbywało się użyciem  cieni do powiek, ponieważ zwykłe washe są zbyt płynne i brudzące.

Ciężarówka Tilly to Airfix z wyjątkiem kalkomanii, zmienionej geometrii układu kierowniczego i części fototrawionych Brengun. Oczywiście zestaw figur CMK musiał być użyty z mieszanką części Milicast i  różnych modyfikacji, rower jest znowu z modeli Brengun pomalowanych wg specyfikacji serwisowej RAF. Mały kot został wykonany przez Leonarda Torriciniego i pomalowany tak, aby wyglądał jak Scramble, maskotka w Muzeum Kent Battle of Britain w byłym RAF Hawkinge, gdzie eskadra 501 była na krótko stacjonowała wraz z  Spitfire Vc. Jeśli chodzi o sam model Hurricane, jest on gotowy do reprezentowania samolotu pilotowanego przez mr. Paul Farnes, który do dziś żyje, sam model w końcu stanie się częścią wielkiej dioramy dyspersalu przedstawiającej scenę w RAF Kenley, skąd operował pan Farnes.
Bardzo mi się podobało budowanie tego Hurricane, i dlatego zakupiłem w promocji w Arma Hobby dużą ilość Overtree, aby zbudować więcej modeli!

 

Recenzje Hurricane Expert Set

Reklama

Zobacz i kup modele Hurricane w sklepie Arma Hobby

 

 

 

Hurricane SD-A, Antoni GłowackiZobacz artykuł o Hurricane SD-A V7234 i zwycięstwach polskiego asa Antoniego Głowackiego link

 

This post is also available in: English