Pierre Vizentini przesłał nam zdjęcia kolejnego Hurricane Mk I. Model w wersji tropikalne wykonany w barwach Francuskiej jednostki myśliwskiej Groupe de Chasse 12 „Alsace”. Model ma ciekawe oznaczenia – francuskie przemalowane z brytyjskich. Zobacz więcej zdjęć!

Samolot miał już rok, a potem spędził rok na pustyni … przekroczył Atlantyk na statku, a następnie Afrykę w locie. Zwiedził kilka dywizjonów RAF, a ALSACE odzyskała go wśród zużytych maszyn, używając od początku 41 do końca 42.
Zbyt wolny, bez tchu … Piloci robili, co mogli, ale nigdy na nim nie latali ani wystarczająco wysoko, ani wystarczająco szybko, by cokolwiek przechwycić! Mechanicy zrobili, co mogli, aby samoloty mogły latać nad piachem w upale dnia … Samoloty stały się… odstraszającymi dla niektórych, bardzo zużytymi dla innych (tak jest w przypadku mojej 4). Wszystkie mają kamuflaż RAF pokryte „nową” farbą DARK EARTH lub LIGHT EARTH.
Littolf, Tulasne, Raoul Duval, Neuvraumont, takie francuskie asy latały na tym, trzeba powiedzieć: zabytku! Nikt nie wie, skąd się wziął pomysł,  może wymyślili go piloci Littolf lub Lefevre, ale pewnego dnia pojawiły się trójkolorowe lub czterokolorowe francuskie kokardy! Na zdjęciach, na których widzimy wiele samolotów z ALSACE, widać, że nadal mają czarne nosy. Tak jak ma je moja 4!

Hurricane Mk I trop – Galeria – Pierre Vizentini

Pustynny Hurricane Mk I – Galeria – Thibault Choquart

Mogą Cię jeszcze zainteresować:

This post is also available in: English