Sebastian Nocoń, autor bardzo ciekawego modelarskiego bloga Z aptekarską precyzją, skleił kolejny produkt Arma Hobby. Tym razem jest to Wildcat FM-2 Expert Set w amerykańskim pacyficznym malowaniu trójkolorowym z lotniskowca USS Gambier Bay. Model wyszedł znakomicie!

Obejrzyj galerię zdjęć, które udostępnił nam Sebastian, i przeczytaj jego uwagi na temat modelu.

Sebastian napisał:

przesyłam zdjęcia właśnie co zbudowanego Żbika. Ponieważ nie jest to pierwszy model ze stajni Arma Hobby, który zbudowałem, byłem pewien, że mogę się spodziewać bezstresowej budowy i cóż… Nie myliłem się wcale. Bardzo miło wspominam czas spędzony przy tym zestawie. Mimo że model jest szczegółowo zaprojektowany postanowiłem dodać od siebie nitowanie powierzchni, reszta detali w 100% wyczerpała moje wymagania. Nawet więcej niż wyczerpała, detale wewnątrz kabiny pilota wyglądają fenomenalnie. Pomysł z kalkami na boczne panele jest genialny! Zwłaszcza, że elementy plastikowe są bogate w przestrzenne detale. O wiele lepiej się to prezentuje niż płaskie blaszki fototrawione.

Zdecydowałem się na malowanie FM-2 Wildcat BuNo 16262/B19 z lotniskowca USS Gambier Bay ze względu na atrakcyjność trójkolorowego kamuflażu oraz charakterystyczne ciemniejsze fragmenty na skrzydłach widoczne na zachowanych zdjęciach tego samolotu. Po dość długiej dyskusji na jednym z forów modelarskich doszliśmy do wniosku, że jest to efekt wypolerowania krawędzi natarcia skrzydeł przez obsługę naziemną i tak starałem się to przedstawić na gotowym modelu.

Całość budowy modelu opisałem w kilku odcinkach na blogu Z aptekarską precyzją. Znajdziesz tam także wyczerpującą recenzję zestawu Wildcata FM-2 Arma Hobby

Joseph D. McGraw i USS Gambier Bay przeciw Yamato

Hurricane Mk IIb – Galeria – Sebastian Nocoń

FM-2 Wildcat Expert Set – Galeria – Jeremy Moore

F4F-4 Wildcat® Expert Set – Galeria – Zbyszek Malicki

Zobacz jeszcze:

  • FM-2 Wildcat Expert Set oraz inne modele w sklepie internetowym Arma Hobby kliknij.

FM-2 Wildcat – Galeria – Massimo Tebaldi

Pokład Lotniskowca – wykonanie krok-po-kroku

This post is also available in: English