Wypraski + części 3D = nowy model!

Model Sea Hurricane Mk.Ib to zupełnie nowy zestaw wykorzystujący znane i lubiane wypraski plastikowe Hurricane Mk.I Arma Hobby, wzbogacone elementami wydrukowanymi w 3D z żywicy i świetną kalkomanią Techmodu z pięcioma malowaniami brytyjskiej Fleet Air Arm z różnych lotniskowców. Tak jak w roku 1941 brytyjskie lądowe Hurricany przerabiane były na myśliwce pokładowe – poprzez instalację haka do lądowania, zaczepów katapulty i kilku innych elementów, tak teraz model lądowego Hurricana może zostać łatwo przerobiony na wierny model Sea Hurricane!

Marcin Ciepierski zaprojektował zestaw części drukowanych w 3D tak, by dobrze pasowały do plastikowych elementów modelu. Ich zastosowanie wymagać będzie jedynie prostych prac modelarskich, z których najpoważniejszą jest odcięcie tylnej części spodu kadłuba. Jest to operacja, z którą poradzi sobie nawet średnio zaawansowany modelarz, bo cięcie wykonywane jest po istniejącej linii podziałowej.

Pokładowy Hurricane

Sea Hurricane Mk.Ib powstały z przebudowy używanych, lądowych Hurricane Mk.I, gdy Royal Navy dramatycznie potrzebowała możliwie nowoczesnego myśliwca pokładowego by zastąpić nieskuteczne Skua i Sea Gladiatory. Pokładowe „Huragany”, począwszy od lipca 1941, przez ponad rok brały udział w najważniejszych operacjach lotniskowców na Atlantyku, Oceanie Indyjskim, w Arktyce i na Morzu Śródziemnym. Największymi osiągnieciami pochwalić się mogły podczas eskorty dwóch kluczowych, a jakże różnych konwojów – arktycznego PQ-18 (17 zestrzeleń), oraz w operacji „Pedestal” – na Maltę (25 zestrzeleń), latem i jesienią 1942 roku.

Nowe możliwości dzięki drukowi 3D

Ten nowy zestaw to pewnego rodzaju próba, by z modelu znajdującego się już w ofercie Arma Hobby stworzyć coś naprawdę nowego, dotychczas niedostępnego na rynku w takiej jakości. Po pierwszych próbach z drukami 3D widzimy tu sporo fajnych możliwości. Jeśli Sea Hurricane Mk.Ib spotka się z dobrym przyjęciem wśród modelarzy, będziemy wprowadzać kolejne modele oparte na tym pomyśle.

Sea Hurricane Mk.Ib w przedsprzedaży

Sea Hurricane Mk.Ib Arma Hobby w skali 1/72 jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie Armahobby.pl. Wysyłka modeli przewidziana jest na początek listopada.

Recenzje Hurricane Mk I z Arma Hobby

This post is also available in: English