Model przeciwpancernego Hurricane Mk IID wyposażonego w dwa potężne działka 40 mm trafił właśnie do sprzedaży. Zaglądamy, co jest w pudełku!

Zawartość zestawu

  • Części plastikowe (Hurricane Mk IIC)
  • Zestaw do konwersji do wersji IID – druk 3D – działka podwieszane, rury wydechowe, lusterko oraz szablon do trasowania paneli na skrzydłach.
  • Maski do malowania kabiny i kół
  • Kalkomania Techmodu z 5 wariantami malowania

Plastikowe części to dobrze znane wypraski Hurricane Mk IIC. Zapoznać się można z nimi w wielu recenzjach tego popularnego modelu.

Recenzje modelu Hurricane Mk IIc z Arma Hobby

Części drukowane w 3D

Nowością są części żywiczne drukowane w 3D, które pozwolą łatwo zmodyfikować Hurricane IIC do wersji „przeciwpancernej” IID. Ich użycie nie wymaga specjalnych umiejętności, wystarczy odrobina uwagi przy oddzielaniu od podstawki oraz klej cyjanoakrylowy lub epoksydowy. W pudełku z modelem części żywiczne 3D zapakowane są starannie w folię bąbelkową by uniknąć uszkodzeń w transporcie.

Niepomalowana żywica jest lekko przezroczysta i słabo wychodzi na zdjęciach. Poniżej prezentujemy części żywiczne zapodkładowane na czarno, w ten sposób lepiej widać ich detale.

Więcej o użyciu części 3D do Hurricane IID w osobnym artykule:

Hurricane Mk IID – części 3D i modyfikacje – porady modelarskie

Kalkomanie Techmodu

Model zawiera bardzo dobre kalkomanie wyprodukowane przez Techmod. Pozwalają one na wybór spośród pięciu samolotów z różnych teatrów działań: pustyni, Europy i Dalekiego Wschodu.

Hurricane Mk.IID – malowania z zestawu

Malowanie kół i kabiny ułatwi maska samoprzylepna z wysokiej jakości japońskiego papieru „kabuki”.

 

Zobacz także:

 

Sea Hurricane Mk I B – Galeria – Piotr Strzelecki

Hurricane Mk.IIb – malowanie i weathering – Marcin Ciepierski

This post is also available in: English