Dziś prezentujemy wspaniały model P-39Q Airacobry w malowaniu „Old Crow” amerykańskiego asa nad asy – Buda Andersona. Model został zbudowany i pomalowany przez Benedicta Chee aka THIERRYFIED, artysty modelarza z M STUDIO since 2024. M STUDIO jest częścią singapurskiego M WORKSHOP.

102 urodziny gen. Clarence 'Buda’ Andersona!

Benedict napisał:

Po przeczytaniu kilku świetnych recenzji różnych modeli samolotów Arma Hobby, nie potrzebowałem dodatkowej motywacji, aby wymienić trochę oszczędności na mój własny model P-39Q.

Po otwarciu pudełka przywitały mnie wyraźnie odwzorowane detale na świetnym plastiku o satynowej fakturze. Rozmiar kanalików wlewowych początkowo nieco mnie zaniepokoił, ale przy odrobinie ostrożności wszystko bardzo dobrze się oczyściło. Budowa była bardzo przyjemna, ponieważ spasowanie jest doskonałe, jedynie w rogach przedniej szyby znajdowały się szczeliny, które wymagały wypełnienia.

‘Bud’ Anderson i jego 'Old Crow’ cz. I

Wybrałem samolot „Old Crow” i użyłem różnych farb Mr. Hobby naniesionych aerografem w kilku cienkich warstwach na czarny podkład.

‘Bud’ Anderson i jego ‘Old Crow’ część II

Kalkomanie, choć dość grube, ładnie się ułożyły dzięki zastosowaniu płynu do kalkomanii Tamiyi i silikonowego pędzelka, które pomogły osiąść kalce na detalach powierzchni. Weathering składał się ze zwykłego ciemnobrązowego olejnego washa, matowego lakieru bezbarwnego, odrobiny cętek tym samym rozcieńczonym washem i farb olejnych nałożonych na losowo na niektóre panele, aby nadać im trochę różnorodności.

Dziękuję mojemu przyjacielowi Bernardowi za zrobienie tych wspaniałych zdjęć!

P-39Q Airacobra – malowania z zestawu

 

  • M WORKSHOP to sklep modelarski w Singapurze w którym można kupić modele ARMA HOBBY.
  • Częścią M WORKSHOP jest M STUDIO, w którym powstają znakomite modele!

 

Zobacz także:

P-39Q Airacobra – Recenzja HyperScale – Brett Green

P-39Q Airacobra w skali 1/72 – Zawartość Pudełka

This post is also available in: English