Czekając na ukończenie produkcji finalnych wyprasek nowej Airacobry w skali 1/48, przyjrzyjmy się dokładniej jej kalkomaniom i maskom. Modelarze lubią skupiać się na plastikowych wypraskach, ale przecież to także kalkomanie i maski decydują o końcowym wyglądzie modelu!

Zobaczcie sami co jest w pudełku Cobry 1/48!

Kalkomanie – niespodzianka!

Jak już wcześniej zdradziliśmy, w tym modelu próbujemy nieco innych rozwiązań niż dotychczas. Dotyczy to również kalkomanii. Dotychczas najczęściej zamawialiśmy je w znakomitej polskiej firmie Techmod. Tym razem, dla odmiany, zdecydowaliśmy się wydrukować je we włoskim Cartografie. Większości modelarzy Cartografa przedstawiać nie trzeba. Ich sygnaturka jest zawsze symbolem najwyższej jakości, więc i tym razem jest bardzo dobrze (nie znaczy to jednak wcale, że Techmodowi czegoś brakuje).

Nowa Airacobra Arma Hobby w skali 1/48!

Kalkomanie wydrukowane są na zielonkawobłękitnym papierze i zabezpieczone cienkim pergaminem.

Oznaczenia i godła

Główne oznaczenia – amerykańskie i sowieckie gwiazdy oraz numery taktyczne, seryjne i godła wydrukowane są ostro, pięknymi, jednolitymi i nasyconymi kolorami, bez żadnego rastra. Robią naprawdę duże wrażenie.

Nie mogło zabraknąć napisów „Old Crow” – dla Airacobry 'Buda’ Andersona, słynnego potrójnego asa US Air Forces.

‘Bud’ Anderson i jego 'Old Crow’ cz. I

Detale i napisy eksploatacyjne

Nawet najdrobniejsze detale – elementy wyposażenia, tablica przyrządów i napisy – są ostre i wyraźne.

Napisy eksploatacyjne występują w dwóch wersjach: zwykłej (wydrukowane na przezroczystym filmie) na Airacobry w malowaniu fabrycznym Olive Drab/Neutral Grey:

Oraz dla Cobry „koralowej” na podkładzie z fabrycznych kolorów kamuflażowych Olive Drab i Neutral Grey, do naklejenia na kamuflaż piaskowy i błękitny. W rzeczywistym samolocie używanym na wyspie Makin, przed pomalowaniem go w „koralowy” kamuflaż, napisy eksploatacyjne zabezpieczono zaklejając je, dzięki temu nie trzeba było ich odtwarzać, ale wraz z napisami pozostały pod nimi także paski z oryginalnych farb.

Koralowe Airacobry

W zestawie zamieściliśmy także kalkomanie do pasów pilota. Mają one klamry wydrukowane w metalicznym kolorze srebrnym.

Maski

Zgodnie ze standardem Arma Hobby, model wyposażony jest w wysokiej jakości samoprzylepne maski do malowania oszklenia i kół. Wyprodukował je Techmod, z popularnego wśród modelarzy japońskiego papieru Kabuki.

Maski do malowania okien na drzwiach „samochodowych” są wyraźnie oznaczone „in” i „out” na wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie.

  • Jak Wam się podoba pomysł z wydrukowaniem kalkomanii w Cartografie? Napiszcie w komentarzach!

Zestawy promocyjne

Na przedsprzedaż nowej Airacobry 1/48 przygotowaliśmy kilka atrakcyjnych zestawów promocyjnych, im większy zestaw zamówisz, tym większy dostaniesz rabat. W zestawach można kupić same Airacobry, albo uzupełnić sobie przy okazji kolekcję Hurricanów. Każdy zestaw promocyjny zawiera także bezpłatne pliki do druku detali żywicznych na drukarce 3D. Pobierz je nawet, jeśli nie masz drukarki, te urządzenia stają się coraz dostępniejsze i być może wkrótce będziesz mógł je bez problemu wydrukować?

 

Obejrzyj i zamów zestawy promocyjne P-39Q Airacobra 1/48 w przedsprzedaży! Wysyłki zamówionych modeli planujemy w drugiej połowie czerwca!

Zobacz także:

Airacobra w skali 1/48 – warianty na wypraskach

P-39Q Airacobra w skali 1/48 – Instrukcja modelu

 

This post is also available in: English