Nowy Hurricane IIc Arma Hobby w skali 1/48 nie jest już taki nowy – nie tylko zadomowił się w warsztatach i kolekcjach modelarzy oraz na okładkach modelarskich czasopism, ale także nakład pierwszego wydania został całkowicie wyprzedany! W Internecie znaleźć można już dużo recenzji, zarówno pisanych, jak i wideo. Czy modelarze polubili Hurricana Army w 1/48? Czy jest dobry?

Zapoznajmy się z wybranymi recenzjami. Ukazało się ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie wyłapać i opublikować linków do wszystkich. Możecie nam jednak pomóc: jeśli znacie jakąś recenzję której tu nie wymieniliśmy, zalinkujcie ją w komentarzach! Obojętne, w jakim jest języku!

Recenzje po polsku

KFS Miniatures

1/48 Hurricane Mk IIc – Arma Hobby

„Podsumowując, jestem pod dużym wrażeniem tego modelu. Oczywiście, nie jest on pozbawiony pewnych drobnych niedociągnięć (brak choćby niewielkiej blaszki fototrawionej, niestosowanie form suwakowych), ale są to naprawdę drobiazgi. Dla mnie najważniejsza jest ciekawa i bogata powierzchnia modelu, bo to najtrudniej poprawić czy wzbogacić samodzielnie, a Arma wykonała to mistrzowsko. […] Jeśli buduje się tak, jak wygląda, to będzie super.”

Tomasz R. Lubczyński Modelowisko

https://modelowisko.blogspot.com/2023/07/48-hurricanemkiic-r.html

“Sklejałbym.”

Rafał Książek Rafhart

„Co tu się stało? Producent stwierdził, że pójdzie pod prąd. Mają już dobry model w 1/72, i najtaniej byłoby po prostu powiększyć to, i po problemie. A tu mamy zupełnie nowe wypraski, zupełnie nowy model. Robi to naprawdę dobre wrażenie.”

 

Koszaliński Pluton Modelarski

Hurricane Mk IIc (model 40004)

https://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php/recenzje/samoloty/818-w-pudle-samolot-mysliwski-hawker-hurricane-mk-iic-1-48-arma-hobby

“Mam w dorobku popełnionych już kilkanaście modeli wtryskowych Arma Hobby i nie miałem złych doświadczeń z tego rodzaju tworzywem. Szukałem też usilnie jakiś wad technologicznych i niestety nic. Nadlewek nie znalazłem wcale, jamek skurczowych też nie, ślady po wypychaczach w miejscach zupełnie niewidocznych.”

Hurricane Mk IIc trop (model 40005)

https://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php/recenzje/samoloty/832-w-pudle-hurricane-mk-ii-c-trop-1-48-arma-hobby

„Ramki są identyczne jak w poprzednim zestawie, podobnie jak maski. Ponieważ mam na świeżo w pamięci budowę modelu z tego zestawu, mogę tylko potwierdzić to co przede mną stwierdzili inni. Zestaw jest genialny, zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym. Klejenie nie sprawiało najmniejszych problemów, co w efekcie pozwala na uzyskanie bardzo wiernej i zgodnej z oryginałem miniatury samolotu w stosunkowo krótkim czasie i w niemal kompletnie bezstresowych warunkach.”

Medalowa Promocja na modele 1/48

Już od dziś Sea Hurricane Mk IIc i inne Hurricane oraz PZL P.11c w skali 1/48 możesz zamawiać w przedsprzedaży w Medalowej Promocji z dużym rabatem i w promocyjnych zestawach. Im większy zestaw, tym większy rabat!

Modele zamówione w przedsprzedaży wysyłać będziemy od 15 marca.

 

Recenzje po angielsku

 

Andy’s Headquarters

“They make some really, really beautiful 1/72 scale airplanes, and now they have gone into the 1/48 scale and this is gorgeous!”

„Robią piękne, naprawdę piękne samoloty w skali 1/72, a teraz weszli w skalę 1/48 i to jest wspaniałe!”

Britmodeller

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235128615-hurricane-iic-40004-148/

“A fabulously well detailed model that shows amazing attention to detail, and deserves to be the new de facto standard in this scale. Very highly recommended.”

„Bajecznie szczegółowy model, który charakteryzuje się niesamowitą dbałością o szczegóły i zasługuje na to, aby stać się nowym standardem w tej skali. Bardzo gorąco polecam.”

Hyperscale – Brett Green

Hurricane Mk IIc (zestaw 40004)

https://hyperscale.com/2023/reviews/kits/arma40004reviewbg_1.htm

Hurricane Mk II c trop (zestaw 40005)

https://www.hyperscale.com/2023/reviews/kits/arma40005reviewbg_1.htm

“This is clearly the best 1/48 scale Hurricane Mk.IIc, and I would also venture that it is the best 1/48 scale mainstream Hurricane kit of any variant.

Arma Hobby’s 1/48 scale Hurricane Mk.IIc is gorgeous kit – excellent surface textures, moulding quality, detail and inclusions.”

„To zdecydowanie najlepszy Hurricane Mk.IIc w skali 1/48 i zaryzykowałbym również stwierdzenie, że jest to najlepszy zestaw 1/48 Hurricane wszystkich wersji.

Hurricane Mk.IIc firmy Arma Hobby w skali 1/48 to wspaniały zestaw – doskonałe tekstury powierzchni, jakość wyprasek, detale i dodatki.”

Doogs Models

“The surface detail on this thing is just phenomenal. This would be stunning on 1/32 scale. This is God-level surface detail.”

„Detale powierzchni na tym czymś są po prostu fenomenalne. To byłoby oszałamiające nawet w skali 1/32. To jest boski poziom zdetalowania powierzchni.”

“If you’re a fan of Hurricane – you have to buy this. You just have to. It’s a phenomenal kit of very important, historically relevant aircraft. If you’re not a big fan of Hurricane, you just still have to buy this kit, because it’s a phenomenal kit. This is quite possibly the best prop kit in 1/48 scale right now. It is that good.”

„Jeśli jesteś fanem Hurricane – musisz to kupić. Po prostu musisz. To jest fenomenalny model bardzo ważnego, historycznego samolotu. Jeśli nie jesteś wielkim fanem Hurricane, i tak musisz kupić ten model, bo to jest fenomenalny model. Jest prawdopodobne, że jest to najlepszy model samolotu śmigłowego w skali 1/48. Taki jest dobry.”

Jenesis Designs and Modelcraft

Quick look review

Build video – part I

“idealny”

Build video – part II

Malowanie i wykończenie

iModeler – Martin Waligorski

iModeler Review: Arma Hobby 1/48 Hurricane Mk. IIc

“Emotions aside, this kit provides a modern basis for a 1/48 Mk. II Hawker Hurricane – and it does so in a spectacular fashion.”

„Pomijając emocje, ten zestaw stanowi nowoczesną podstawę do zbudowania modelu Hawker Hurricane Mk. II 1/48 – w spektakularny sposób.”

The Modelling News

https://www.themodellingnews.com/2023/07/a-new-mkiic-trop-in-48th-arma-hobby.html

“Arma Hobby has impressed quite a few modellers recently with their foray into 48th scale kits with the Hurricane the first in the line up.”

„Arma Hobby zaimponowała ostatnio wielu modelarzom swoim wejściem w skalę  1/48, z Hurricane’em jako pierwszym w ofercie”

PLASMO

“In my opinion, the quality of this kit is quite mindblowing. Arma Hobby is a relatively new company so definitely it took a lot of effort to design such precise and complex kit. “

„Moim zdaniem jakość tego modelu urywa głowę. Arma Hobby jest względnie nową firmą, więc stworzenie tak precyzyjnego i złożonego modelu na pewno wymagało od nich wiele pracy.”

Peter Oxley

“I thought it’s very reasonable now to have a little glass of red wine.”

„Myślę że to odpowiedni moment by napić się szklaneczkę czerwonego wina.”

“9,5 out of 10 – well deserved. One of the best kits of the year.”

„9,5 na 10 – w pełni zasłużone. Jeden z najlepszych modeli roku.”

 

Gary’s Stuff

Inbox review

“There it is! I think it was well worth the wait. This is a top-notch kit. This kit just seems another step up in quality.”

„A więc jest! Myślę że warto było czekać. To jest topowy model. Ten model to wejście na kolejny poziom jakości.”

Relacja z budowy:

https://www.youtube.com/watch?v=DiQGupAZcZE

Model Nerd

Recenzja z budowy

 

TRL

https://modellair.blogspot.com/2023/07/48-hurricanemkiic-r.html

“The new Hurricane clearly shows that Arma Hobby hasn’t yet said its last word about the quality of its models. Improvements over the earlier 1:48 kit (PZL P.11c) can be clearly seen – not only in terms of the details covered, but also in the overall quality of the mouldings.”

„Nowy Hurricane jasno pokazuje że Arma hobby nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w kwestii jakości ich modeli. Postęp w porównaniu z poprzednim modelem 1/48 (PZL P.11c) jest wyraźnie widoczny – nie tylko w detalach, ale także w ogólnej jakości wyprasek.”

Key Modelworld

Recenzja Mike Williamsa

https://www.keymodelworld.com/article/arma-hobby-148-hawker-hurricane-mkiic-new-tool

Ayhan Toplu

Galeria modelu

https://www.hyperscale.com/2023/gallery/hurricanemkiicamrma48at_1.htm

 

Mark Danko

“I think that this Hurricane is by far the best and most detailed ever produced in any scale. […] The kit was a pleasure to build which is great for the hobbyist.”

„Myślę że ten model jest z pewnością najlepszym i najlepiej zdetalowanym Hurricanem kiedykolwiek wyprodukowanym w jakiejkolwiek skali. […] Ten model to sama przyjemność z budowy, co jest wspaniałe dla hobbysty.”

Galeria modelu:

https://www.hyperscale.com/2023/gallery/hurricanemkiictropamrma48md_1.htm

 

Roland Sachsenhofer

Galeria z budowy modelu

https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=10148&p=albums&album=100841&view=thumbs

 

Flory Models

 

Mymodelleingworld

Fine Scale Modeller

“This is a thing of beauty” („To jest piękna rzecz”)

“The wings have subtle, very subtle rivets” („Skrzydła mają subtelne, bardzo subtelne nity”)

The Model Guy

Detail Scale View

“It is actually a great display of what can be achieved with modern design and molding technologies. I definitely recommend to check Arma Hobby kit if you would like to build your own British fighter.”

„To rzeczywiście świetny pokaz tego, co można osiągnąć dzięki nowoczesnym technologiom projektowania i formowania. Zdecydowanie polecam sięgnąć po zestaw Arma Hobby, jeśli chcesz zbudować własny brytyjski myśliwiec.”

Recenzja po angielsku ze zdjęciami:

https://www.detailscaleview.com/2023/07/arma-hobby-148-hurricane-mkiic-40004.html

High Altitude Scale Modeling

“With the great detail that Arma does in 1/72 scale the hope is that in 1/48 scale they can be just as detailed and nice to build. Looking at this plastic, they do not disappoint!”

„Przy świetnych detalach, jakie Arma robi w skali 1/72, mamy nadzieję, że ich modele w 1/48 będą równie szczegółowe i przyjemne w budowie. Patrząc na ten plastik, nie zawiodą!”

Vini Pompeo Modeller

“This is something incredible! I’m anxious to build this! This kind of details inspires me to build this model”

„To coś niesamowitego! Nie mogę się doczekać, żeby to zbudować! Takie detale inspirują mnie do zabrania się za budowę tego modelu”

Inne języki

Eastmodels.sk – Słowacja – Ján Moravčík

“Záverečné zhrnutie: Model Hurricane Mk Ic od firmy Arma Hobby patrí medzi to najlepšie, čo som v tejto kategórii za posledné roky videl. Vrelo odporúčam!”

(“Ostateczny werdykt: model Hurricane IIc Arma Hobby jest jednym z najlepszych, jakie widziałem w tej kategorii przez lata. Gorąco polecam!”)

Recenzja pisemna (po słowacku) ze zdjęciami:

https://www.eastmodels.sk/clanky/1574/aktuality/hurricane-mk-iic-v-mierke-1/48-od-arma-hobby-dorazil-do-redakcie-eastmodels.html

Wideo bez komentarza:

 

Plastic Modeling – Czechy

Porównanie Arma Hobby vs. Italeri 1/48 Hurricane Mk IIc LIVE streaming. Gość specjalny: Milan Nes.

Rezultat porównania: “Jasny verdikt: Arma!” (“Oczywisty werdykt: Arma!”)

 

MaketarPlus Serbia

http://www.maketarplus.com/index.php/recenzije/301-hurricane-mk-iic

„Sklapanje je u toku i slobodno mogu da kažem da ne očekujem bilo kakve turbulencije do kraja rada na ovoj odličnoj maketi koju od srca preporučujem svakom ljubitelju ovog čuvenog aviona.”

(„Budowa jest w trakcie ale mogę bezpiecznie powiedzieć że nie oczekuję żadnych turbulencji do końca prac nad tym znakomitym modelem, który to model od serca polecam wszystkim miłośnikom tego słynnego samolotu.”)

Medalowa Promocja na modele 1/48

Już od dziś Sea Hurricane Mk IIc i inne Hurricane oraz PZL P.11c w skali 1/48 możesz zamawiać w przedsprzedaży w Medalowej Promocji z dużym rabatem i w promocyjnych zestawach. Im większy zestaw, tym większy rabat!

Modele zamówione w przedsprzedaży wysyłać będziemy od 15 marca.

This post is also available in: English