Dziś prezentujemy naszą nowość – efekty pierwszych eksperymentów z precyzyjnymi wydrukami 3D, które wzbogacają modele plastikowe o elementy w jakości niemożliwej do uzyskania tradycyjną technologią wtryskową.

Naszą mocną stroną są najwyższej jakości projekty w 3D, wykonywane przez doświadczonych projektantów będących jednocześnie modelarzami. Wiemy, jak powinny wyglądać modele samolotów i umiemy je projektować, czasami jednak, jak wszyscy producenci modeli, napotykamy ograniczenia natury technologicznej: nie każdy kształt da się w satysfakcjonujący sposób odtworzyć we wtrysku. Problem ten rozwiązuje się rozmaicie: upraszczając lub pogrubiając daną część plastikową, lub zastępując ją elementem wykonanym w inny sposób, najczęściej z odlewu żywicznego lub z blaszki fototrawionej, czasem z toczonego metalu. Przetestowaliśmy te rozwiązania, w wielu przypadkach są wystarczające, ale czasem chciałoby się jeszcze więcej.

Dlatego postanowiliśmy wypróbować technologię druku 3D. Na początek nasz główny projektant Marcin Ciepierski stworzył zestawy detali do dwóch modeli: Hurricane Mk.I i Jaka 1b.  Znalazły się tam elementy o wydrążonych końcówkach jak rury wydechowe oraz drobne detale, które słabo wtryskują się z plastiku (pasy, lusterka, drążek sterowy, nożyce podwozia, kratki).

Na ilustracjach prezentujemy rendery projektów 3D oraz gotowe wydruki 3D zapodkładowane podkładem Citadel Chaos Black w sprayu.

Elementy drukowane ze światłoutwardzalnej żywicy w zestawach przymocowanych do podstawek są dopasowane do konkretnych modeli. Wymagają samodzielnego, ostrożnego oddzielenia od podstawki, delikatnego oczyszczenia z ewentualnych śladów przyłączy, zapodkładowania, pomalowania i przyklejenia do modelu.

 

Bezpłatne zestawy detali 3D do zestawów Hurricane Mk.I i Jaka 1b Limited Edition

To pierwsze nasze próby z drukiem 3D. Jeszcze uczymy się tej technologii. Chcemy poznać Waszą opinię o tych detalach – dlatego postanowiliśmy dać je bezpłatnie wszystkim, którzy do końca lipca kupią w naszym sklepie armahobby.pl modele Hurricane Mk.I i Jaka 1b w wersji Limited Edition.

Uwaga! Te zestawy oferujemy tylko do końca lipca i akcesoria nie będą dostępne jako osobny produkt. Planujemy je dodawać w przyszłości do modeli serii Deluxe Set. 

Zobacz zestawy Hurricane Mk.I i Jak 1b z detalami 3D w sklepie Armahobby.pl

Wypróbujcie te zestawy i podzielcie się wrażeniami z ich wykorzystania!

Co sądzicie o takich akcesoriach? Czy są atrakcyjne dla modelarza? Czy znacząco poprawiają wygląd modelu? Czy wybraliśmy odpowiednie elementy? Czy mogą one zastąpić np. detale fototrawione lub odlewy żywiczne? Prosimy o komentarze pod tym wpisem tu na blogu lub pod wpisem na facebooku.

This post is also available in: English