Najnowszy model Airacobry P-400 to nietypowa, ale bardzo ciekawa wersja tego myśliwca: samolot wyprodukowany w USA na brytyjskie zamówienie, z brytyjskim wyposażeniem i malowaniem, zarekwirowany przez Amerykanów po ataku na Pearl Harbor i wysłany na obszar najgorętszych ówcześnie walk na Pacyfiku: na pokryte dżunglą Nową Gwineę i Guadalcanal.

Na tle innych amerykańskich Airacobr wyróżniają się one bardzo ciekawymi malowaniami – mają brytyjski dwubarwny kamuflaż – wykonany amerykańskimi odpowiednikami brytyjskich kolorów Dark Green, Dark Earth i Sky, dodatkowo wybraliśmy samoloty z paszczami rekinów, nadającymi im drapieżny wygląd.

Zestaw zawiera:

  • wypraski plastikowe (2 szare i 1 przezroczysta)
  • żywiczny wydruk 3D – nosek kadłuba
  • maski do malowania kabiny i kół
  • kalkomanię z trzema wariantami oznakowania (USA)
  • stalowe kulki do obciążenia nosa

Wypraski plastikowe

Model zawiera bardzo precyzyjnie wykonane wypraski plastikowe: dwie wykonane z szarego plastiku oraz jedną przezroczystą.

P-400 Airacobra – instrukcja modelu

P-39 Airacobra – cechy modelu

Części przezroczyste to osłona kabiny, drzwi, celownik oraz reflektor.

Airacobra P-400 – Galeria – Libor Jekl

Żywiczny wydruk 3D

W technologii druku 3D wydrukowaliśmy z żywicy górną część noska kadłuba z charakterystycznymi dla tej wersji osłonami luf karabinów maszynowych.

Maski samoprzylepne

Gotowe, nacięte i samoprzylepne maski ze znakomitego japońskiego papieru „kabuki” wyprodukowane przez Techmod ułatwią sprawne i precyzyjne pomalowanie kół i kabiny.

Kalkomanie

Samoloty P-400 walczące na Południowym Pacyfiku, na Guadalcanal (słynny „Cactus Air Force”) i Nowej Gwinei, charakteryzowały się bardzo atrakcyjnymi malowaniami, nosiły brytyjski, „łaciaty” kamuflaż, a wiele z nich ozdobionych było rekinimi szczękami. Takie właśnie malowania przewidzieliśmy w naszym modelu Airacobry P-400. Kalkomanie wyprodukowane przez Techmod gwarantują bezproblemowe nakładanie i bardzo dobrą rozdzielczość i jakość druku.

Kalkomanie zawierają także wiele napisów eksploatacyjnych, pasy pilota oraz elementy wyposażenia wnętrza kabiny, m.in. bardzo dokładnie odwzorowaną tablicę przyrządów.

Cactus Air Force

Stalowe kulki

Aby Cobra stała na przednim kółku, do zestawu dołączyliśmy stalowe kulki które umieszcza się w gniazdach zaprojektowanych w części nosowej kadłuba. Wszystko doskonale pasuje.

Kup model Airacobry online w sklepie Arma Hobby!

Zobacz także:

P-39Q Airacobra – Recenzja HyperScale – Brett Green

Kobra w tydzień

This post is also available in: English