Mamy już długo oczekiwane kalkomanie do Sea Hurricane Mk IIc w skali 1/48! Dzięki temu już od piątku zaczynamy wysyłanie modeli do tych, którzy kupili je na przedsprzedaży.

Planowaliśmy wysłać zamówione modele wcześniej, ale producent naszych znakomitych kalkomanii, Techmod, zajęty był przygotowaniami do wypuszczenia swojego własnego modelu myśliwca Ansaldo A.1 Balilla w skali 1/48. To opóźnienie okazało się jednak szczęśliwe, bo dzięki niemu zdążyliśmy dokonać korekty godła na pudełkowym białym Hurricane „Nicki”!

Kot, a nie koń! Odkrycie last minute

Jakość Techmodu

Kalkomania w zestawie to znana już od dawna modelarzom jakość polskiego Techmodu i staranne opracowanie graficzne Zbyszka Malickiego, naszego firmowego grafika.

Drobne detale

Jak zwykle kalkomania zawiera liczne drobne, precyzyjnie narysowane i wydrukowane elementy: opisy eksploatacyjne, tablicę przyrządów z dokładnie odwzorowanymi zegarami i inne elementy wyposażenia wnętrza kabiny, a także pasy pilota.

Godła – tygrys i dziewczyna

Dwa samoloty z pudełkowych malowań ozdobione są godłami. „S jak Sugar” z 825. Dywizjonu ma efektowną pin-up-girl, a biały „Nicki” z 835. – głowę tygrysa na żółtej tarczy, pierwotnie godło dywizjonu 804. z którego samoloty i piloci przeniesieni zostali na lotniskowiec eskortowy HMS Nairana i podtrzymywali tam tradycje macierzystej jednostki.

Konik na pamiątkę

Dla miłośników vintage i na pamiątkę zdecydowaliśmy się pozostawić też czerwoną tarczę z koniem – nieprawidłowe godło, które od dziesięcioleci umieszczane było błędnie w chyba wszystkich modelach tego samolotu i zestawach kalkomanii wielu producentów.

Bądźmy koleżeńscy – tygryski w 1/72

Na kalkomanii umieściliśmy też dodatkowo trzy poprawne godła z tygrysami w skali 1/72. Prosimy modelarzy 1/48 by podzielili się z kolegami sklejającymi 1/72!

Zobacz jeszcze:

Zamów model Sea Hurricane Mk IIc w skali 1/48 online w sklepie Armahobby.pl

Medalowy Hurricane 1/48 w morskiej wersji

Sea Hurricane Mk IIc w skali 1/48 – instrukcja modelu 40009

This post is also available in: English