Z wielką dumą i radością ogłaszamy: seria modeli Hurricane Arma Hobby w skali 1/48 została nagrodzona złotym medalem „Model Roku 2024” przez znane niemieckie pismo Modell Fan. Laureaci tego prestiżowego w branży modelarskiej wyróżnienia ogłaszani są corocznie w lutym na Międzynarodowych Targach Zabawek (Spielwarenmesse) w Norymberdze.

 

Choć w portfolio firmy mamy już kilka takich wyróżnień, jednak tegoroczny medal jest szczególny – po raz pierwszy nagrodzeni zostaliśmy za model plastikowy w bardzo wymagającej skali 1/48!

Sea Hurricane Mk IIc – supermodel 1/48 z wydrukami 3D

Aby to uczcić, postanowiliśmy wypuścić wyjątkowy model Hurricane wykorzystujący medalowe wypraski w skali 1/48: Sea Hurricane Mk IIc z trzema niezwykłymi malowaniami i wypasionym zestawem precyzyjnych detali drukowanych w 3D.

Zawartość pudełka to przede wszystkim superzdetalowane wypraski plastikowe z bardzo precyzyjnie oddanymi liniami podziałowymi oraz wgłębnym i wypukłym nitowaniem (zgodnie z oryginałem), które zdobyły nie tylko złoty medal, ale także znakomite oceny recenzentów i modelarzy na całym świecie.

Czy Hurricane IIc Army w 1/48 jest dobry? Recenzje modelu

O wyjątkowości tego modelu decyduje duży zestaw wydruków żywicznych 3D, pozwalający na łatwą konwersję do standardu Sea Hurricane: spód kadłuba i hak do lądowania (konwersja nie wymaga cięcia części plastikowych!), a także precyzyjne detale takie jak lufy działek, rury wydechowe i fotel z pasami – w jakości niemożliwej do uzyskania w plastiku.

 

Niezwykłe są też malowania: „7K – Nicki” – pogromca czterosilnikowego Junkersa Ju-290 – czyli boxartowy biały myśliwiec z lotniskowca HMS Nairana; „S-jak-Sugar” z unikatową w konserwatywnej Royal Navy pin-up-girl, oraz samolot brytyjski z amerykańskimi gwiazdami, namalowanymi by zmylić Francuzów podczas operacji „Torch” – desantu we francuskiej Afryce Północnej.

Sea Hurricane Mk IIc w Bitwie o Atlantyk

Sea Hurricane w operacji Torch

To wszystko pozwoli – bez konieczności dokupowania dodatkowych akcesoriów – zbudować niezwykle efektowny i ekstremalnie zdetalowany model Sea Hurricane Mk IIc w skali 1/48!

To już siódmy medal!

W portfolio Arma Hobby to już siódmy medal „Model Roku”! Wcześniej otrzymały go nasze następujące modele:

  • P-39 Airacobra 1/72 (2023)
  • P-51B/C Mustang 1/72 (2022)
  • Jak-1b 1/72 (2020)
  • Grumman F2F-1 (2016) (model żywiczny pod marką Attack Squadron)
  • F8F Bearcat (2015) (model żywiczny pod marką Attack Squadron)
  • Figurka Polskiego Żołnierza Berlin 1945 – (2011) (pod marką Adalbertus).

Medalowa Promocja na modele 1/48

Już od dziś Sea Hurricane Mk IIc i inne Hurricane oraz PZL P.11c w skali 1/48 możesz zamawiać w przedsprzedaży w Medalowej Promocji z dużym rabatem i w promocyjnych zestawach. Im większy zestaw, tym większy rabat!

Modele zamówione w przedsprzedaży wysyłać będziemy od 15 marca.

This post is also available in: English