Hyper Scale to portal modelarski, który jak zwykle nie daje długo czekać na recenzje nowości. Tym razem Brett Green przygląda się dokładnie Hurricanowi Mk IIb Arma Hobby w skali 1/48!

Chociaż przytaczamy tu najważniejsze fragmenty, warto zobaczyć oryginalną recenzję na Hyperscale.com (w języku angielskim) – zawiera mnóstwo świetnych zdjęć wyprasek, kalkomanii itp. części modelu (link poniżej).

Brett Green napisał:

Zalety modelu:
doskonałe tekstury powierzchni; doskonała jakość wyprasek; bardzo wysoki poziom zdetalowania; przemyślany podział części; kołki ustalające ułatwiające montaż i klejenie; wysokiej jakości opakowanie.

Wady modelu:
Nie zauważono.

Rekomendacja:
Podobnie jak poprzednik, Hurricane Mk.IIc, model Hurricane Mk.IIb Arma Hobby w skali 1/48 to wspaniały zestaw – doskonałe tekstury powierzchni, jakość wyprasek, detale i dodatki.

Hurricane Mk IIB – Galeria 1/48

Arma Hobby rozpoczęła wydawanie rodziny Hurricane w skali 1/48 w lipcu 2023 roku. Pierwszym zestawem był Hurricane Mk. IIc, wkrótce potem pojawił się Mk.IIc Trop.

Teraz Arma Hobby powiększyła tę rodzinkę o Hurricane Mk.IIb w 1/48.

Zestaw zawiera ok. 120 części z szarego plastiku, 13 części z plastiku przezroczystego, samoprzylepne maski i kalkomanie z oznaczeniami do 3 samolotów.

Części modelu mają satynową powierzchnie. Tekstury części są po prostu wspaniałe. Arma Hobby stworzyła imponującą kombinację wklęsłych linii podziałowych, bardzo subtelnych wpuszczanych nitów, wypukłych łbów nitów i zatrzasków oraz innych szczegółów konstrukcyjnych. Wszystko to jest subtelne i spójne. Ogólny efekt jest wyrazisty i różnorodny.

Faktura płótna na tylnej powierzchni kadłuba i ogona jest szczególnie subtelna i robi duże wrażenie.

 

Brett Green rozpakowuje pudełko PZL P.11c w skali 1/48

 

Tablica przyrządów składa się z wypukłych i wklęsłych detali. Wygląda świetnie. Myślę, że moją tablicę będę ostrożnie malował i dry-brushował zegar po zegarze.

Kalkomanie wydrukował Techmod. Są błyszczące, kolory są dobrze nasycone i nie ma przesunięć.

Przez dziesięciolecia nie brakowało modeli Hurricane Mk.IIc w skali 1:48, ale jeśli chodzi o Mk.IIb, mieliśmy mniejszy wybór. Jeśli dobrze pamiętam, tylko Hasegawa jest jedynym innym dostępnym Hurricanem Mk.IIb w 1/48.

Nowe Hurricane Mk.IIb, Mk.IIc i Mk.IIc Trop firmy Arma Hobby w skali 1:48 zdmuchują całą konkurencję ze sceny pod względem tekstur powierzchni i zdetalowania. To są zdecydowanie najlepsze Hurricane Mk.II w skali 1/48 i zaryzykowałbym również stwierdzenie, że są to najlepsze modele Hurricane w skali 1/48 ze wszystkich dostępnych wersji.

Podobnie jak poprzednik, model Hurricane Mk.IIb Arma Hobby w skali 1/48 to wspaniały zestaw – doskonałe tekstury powierzchni, jakość wyprasek, detale i dodatki.

Nie mogę się doczekać kolejnych kroków Army w stronę skali 1/48.

Przeczytaj i zobacz całą bogato ilustrowaną recenzję modelu Hurricane M.IIb Bretta Greena na portalu HyperScale.com (w języku angielskim)!

Zobacz także:

Hurricane Mk IIb 1/48 – zawartość pudełka modelu 40007

Jak sklejał się pierwszy Hurricane 1/48 z Arma Hobby?

This post is also available in: English