Home » Blog » Części plastikowe modelu Hurricane

This post is also available in: angielski

Z wielką przyjemnością prezentujemy dzisiaj ramki plastikowe modelu Hurricane Mk I w skali 1/72. Zobacz zdjęcia i poznaj datę premiery modelu.

Model wszedł już do sprzedaży w sklepie Arma Hobby. Wysyłka zamówień rozpoczyna się od 10 grudnia 2018. Zamówione modele powinny dotrzeć do rąk modelarzy przed Świętami.

Kup model Hurricane Mk I link

 

About

Autor: Wojciech Bułhak, Modelarz, który ma szczęście pracować w swoim hobby. Nacodzień osoba szara i niepozorna. Ożywia się dyskutując o modelarstwie, teoriach spiskowych, Wielkim Księstwie Litewskim i marketingu internetowym. Współwłaściciel Arma Hobby. Skleja figurki, samoloty i broń pancerną, głównie polonika i lotnictwo morskie.

19
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
zatrasWojtek BułhakTadekMaciej NoszczakJostein Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tadek
Gość
Tadek

Już czekam na kuriera 🙂 3x

Jostein
Gość
Jostein

Może mi ktoś wyjaśnić osobliwy kształt ruchomej owiewki kokpitu? Dolne jej krawędzie powinny być chyba równoległe, prawda? A ewidentnie nie są.

Łukasz
Gość
Łukasz

Wygląda na to, że wszystko wyszło jak należy, albo i lepiej!

Jostein
Gość
Jostein

Oszklenie to jakby nie bardzo wyszło.

Łukasz
Gość
Łukasz

Oceniam pod kątem jakości – merytorycznie się nie znam.

Jostein
Gość
Jostein

Złe odwzorowanie osłony kabiny nie jest chyba wyznacznikiem wysokiej jakości? C

Łukasz
Gość
Łukasz

Jak widać to tylko spekulacje. Tak trudno przyznać, że wypraski wyglądają naprawdę obiecująco?

Dariusz Pokorski
Gość
Dariusz Pokorski

Witam, Wypraski wyglądają rewelacyjnie. Podoba mi się. Trzymałem mocno kciuki aby były bez skaz i ze zdjęć wygląda bardzo pozytywnie 🙂 Pozostaje czekać aby po 10.12. własnymi rękoma i oczyma to ocenić. Pozdrawiam

Jostein
Gość
Jostein

Panie Dariuszu, a na jakich zdjęciach i planach widoczne są nierównoległe krawędzie dolne ruchomej części osłony kabiny? Jak niby takie coś miałoby istnieć i funkcjonować w naturze? Istniał tam lekki łuk, ale nie na całej długości szyny. A i różnica „rozstawu” nie była tak duża, jak to przedstawiono.

zatras
Gość
zatras

Jest zdjęcie które może pomóc zweryfikować dylemat oszklenia i paru innych szczegółów w modelu comment image

Jostein
Gość
Jostein

Wprawdzie zdjęcia nie zrobiono w idealnej pozycji względem Huragana, ale wciąż widzę nie linię prostą, ale łagodny łuk, a trzeci „panel” owiewki jest albo w linii ostatniego odcinka szyny, albo tak nieznacznie od niej odchylony, że w skali 1:72 nie ma to żadnego znaczenia. Nadal też sądzę, że różnica „rozstawu” krawędzi owiewki na obu jej krańcach jest około dwóch razy mniejsza, niż przedstawiła to ArmaHobby. Tak naprawdę, gdyby zrobić ten element tak, jak zrobił to Airfix w swoim zestawie, wyglądałoby to być może nawet lepiej.

Maciej Noszczak
Gość

Szanowny Panie, skala głupot, które Pan wypisuje, po prostu powala… W dokumentacji technicznej (być może niewystarczającej dla Pana), której jestem posiadaczem (rysunki fabryczne oryginalne), jak byk jest wyraźny łuk. Muszę Pana zmartwić, ponieważ łuk jest i wyraźny i ma dużą cięciwę. Oczywiście może Pan nadal uparcie twierdzić swoje, jednak nie zmienia to faktu, że cytując klasyka „ziemia nadal się kręci”
Z poważaniem: arch Maciej Noszczak

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina