Home » Modele Arma Hobby » Kolejne zestawy TS-11 Iskra 1/72

This post is also available in: angielski

Już wkrótce w sprzedaży ukażą się kolejne zestawy modelu plastikowego TS-11 Iskra w skali 1/72. Będą to modele serii expert z akcesoriami (dla zaawansowanych modelarzy) i serii junior przeznaczonej dla początkujących modelarzy. Dzisiaj prezentujemy boxarty, i zawartość pudełek.

Box arty modeli namalował Marcin Górecki z Kroghulfactory. Smaku wersji kamuflażowej (expert) dodaje atrakcyjny wygląd powierzchni dolnych, z przemalowaniami w innym odcieniu niebieskiego. Bardzo dobrze wygląda też wersja w kolorze aluminium (junior).

70002-web

70002 TS-11 Iskra bis DF (expert)

W zestawie TS-11 serii expert znajdziemy komletny model plastikowy z wypuszczanymi klapami i uzbrojeniem, maski kabinowe i blaszka z detalami wnętrza i kratkami na wloty powietrza do silnika.


Kalkomania przewiduje cztery malowania w kamuflażu:
malowania zestawienie

 • TS-11 Iskra bis DF, nr 3H-2013, 7 Pułk Lotnictwa Specjalnego Marynarki Wojennej 2 Klucz 1 Eskadra Lotnicza, Siemierowice, sierpień 1993. Specjalne podziękowania dla Miłosza Rusieckiego za pomoc w odtworzeniu kamuflażu
 • TS-11 Iskra bis DF nr 3H-1722, 22 Baza Lotnictwa Taktycznego Malbork 2011
 • TS-11 Iskra bis DF, nr 3H-1411, 41 Eskadra Lotnictwa Taktycznego Słupsk – Redzikowo, maj 2004. Obecnie eksponat w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
 • TS-11 Iskra bis DF, nr 3H-1918, 41 Baza Lotnictwa Szkolnego Dęblin 2011. Samolot Prezentowany na zlocie dowódców w 2011 roku.

 

70004-web

70004 TS-11 Iskra bis DF (junior)

Zestaw iskry dla młodszych modelarzy jest siłą rzeczy prostszy i tańszy. W skład zestawu wchodzą części plastikowe bez opuszczanych klap i uzbrojenia oraz kalkomania dla jednej wersji kolorystycznej.

 

 • TS-11 Iskra bis DF, nt 3H-1407, 10 Eskadra Lotnictwa Taktycznego, Łask 2006

malowania zestawienie

Modele będą dostępne do składania zamówień w najbliższych dniach, wysyłka planowana jest na drugą połowę marca. Przejdź do sklepu.

9 thoughts on “Kolejne zestawy TS-11 Iskra 1/72

 1. Botan napisał(a):

  Kiedy można się spodziewać edycji z indyjskim malowaniem?

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Na pewno nie w tym roku. Raczej po wypuszczeniu pudełka z biało-czerwonymi iskrami.

 2. RAV napisał(a):

  Czy planujecie wydanie zestawu bomb P-50 do podwieszenia pod Iskrą 1/72?

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Wypuścimy je razem z tą wersją, która je podwieszała.

   1. RAV napisał(a):

    Czyli mniej więcej kiedy? Jakie edycje Iskry jeszcze planujecie? Wiem, że plany się zmieniają i przeważnie terminy się przesuwają i nie pytam, żeby potem “rozliczać”, ale z ciekawości. No i muszę zdecydować, czy do mojej nowo ukończonej Iskry dorabiać bomby, czy zaczekać.

    1. Wojtek Bułhak napisał(a):

     Dzięki za pytania i zaangażowanie. Na prawdę chcielibyśmy móc już teraz odpowiedzieć na Twoje pytania. Jest to bardzo trudne, bo zależy od wielu czynników będących poza naszą kontrolą. A z drugiej strony jakakolwiek deklaracja z naszej strony to zobowiązanie wobec modelarzy.
     W Arma Hobby chcemy być zawsze po stronie modelarzy i realizować rzeczywiste potrzeby rynku. Bardzo chcemy uniknąć wprowadzenia w błąd.
     Bomby – zrób jak wolisz. Zawsze potem będziesz mógł je wymienić.

 3. Paweł1939 napisał(a):

  Czołem, dziwnie działacie na ludzi. Mój temat to – od zawsze – polskie lotnictwo do 1939 r. Zatem, rur i wiatraków, jako dorosły, nigdy nie kleiłem. Jako mały pętak, owszem, kleiłem co popadło (tzn. wszystko co było w sprzedaży). Jednak wasza Iskra jest taka ładna, że zamierzam nabyć kolejne sztuki, choć jestem już właścicielem zestawu podwójnego. Czyli: przez Was przeżywam jakiś regres, dziecinnieję. Niemniej, dla “września” moje serce nadal bije najmocniej, zatem czy ucieszycie mnie wiadomością, że P.6 i P.7 w 1/72 już niedługo, a wtryskowy P.7a – jeszcze w tym roku, zgodnie z zapowiedziami? Pytam znowu i nachalnie, bo już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam serdecznie
  Paweł1939

 4. KRYSTEK napisał(a):

  Do morskich Iskier przydałaby się jakaś mała żywiczna korekta nosa do wersji ,,NOVAX,,

  1. Wojtek Bułhak napisał(a):

   Jest obowiązkowo w planach, nie wiem jeszcze na jaki termin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twitter

RSS Modele i okruchy…

RSS Modele Marcina