Niezawodny Libor Jekl zakończył budowę swojej pierwszej Airacobry Arma Hobby – w wersji i barwach brytyjskich. Jak mu to wyszło? Zobaczmy poniżej!

Libor Jekl napisał:

Przyznaję, że nie mogłem powstrzymać pokusy by zbudować model Airacobry jako wersję Mk.I. Wiem, że może to wyglądać na mało inspirujące, biorąc pod uwagę jej krótką karierę w RAFie. Ale dla mnie ważny był, oprócz ulubionych barw kamuflażu, „czeski wątek” – to, że latali na Cobrach czechosłowaccy piloci w 601. Dywizjonie, Jaroslav Himr i Jiri Manak.

Sam zestaw jest bliski doskonałości, cieszy składalność, poziom zdetalowania i inne dobrze przemyślane rzeczy, takie jak kulki obciążające nos, które są perfekcyjnie dobrane by zminimalizować obciążenie raczej filigranowej goleni przedniego podwozia. Z pewnością wrócę do tego modelu w wersji Q, a także D lub N.

W moim modelu dodałem trochę drobnych detali widocznych na zdjęciach Cobr RAFu, takich jak różne wloty powietrza czy anteny IFF itp. Kalkomanie pochodzą ze starszego zestawu Eagle Strike a napisy eksploatacyjne z Colibri Decals.

Kobra w tydzień
F-6C Mustang – Galeria – Libor Jekl

Hurricane IIb – Galeria – Libor Jekl

Zobacz jeszcze:

P-39Q Airacobra – Recenzja HyperScale – Brett Green

Koralowe Airacobry

This post is also available in: English